UTW

Kameralne Czwartki - Kwintet Instrumentów Dętych Drewnianych - Tańce Węgierskie

Data wydarzenia:
09 luty 2017 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
Normalny - 10 zł
Ulgowy - brak

Uwaga, zmiana daty - pierwszy koncert w ramach Kameralnych Czwartków zamiast 19 stycznia o godz. 17:00, odbędzie się 9 lutego o godzinie 18:00.

Rusza nowy cykl koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia! Kameralne Czwartki - jak sama nazwa wskazuje będą cyklem koncertów w Sali Kameralnej PKZ, prezentujących w jeden czwartek każdego miesiąca utwory z operetek, muzykę klasyczną oraz jazz. Jako pierwszy na małej scenie zaprezentuje się Kwintet Instrumentów Dętych Drewnianych Akademii Muzycznej w Katowicach. W programie koncertu, który odbędzie się 9 lutego o godzinie 18:00, znajdzie się m.in. Suita dawnych tańców węgierskich.

Kwintet dęty drewniany w składzie: Zuzanna Niedźwiecka - flet, Mateusz Tokarz - obój, Bartłomiej Dobrowolski - klarnet, Joanna Liszka - fagot i Monika Całus - waltornia, powstał 3 lata temu. Członkowie zespołu są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kwintet prowadzony jest przez prof. zw. dr hab. Wiesława Grochowskiego.
Jest to młody, rozwijający się zespół, z wieloma perspektywami na przyszłość. Kwintet wystąpił m.in. podczas Festiwalu u Dominikanów, Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Organy Plus 2016 oraz festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie na Szlaku Architektury Drewnianej. Zespół zdobył wyróżnienie w I Lubuskim Konkursie Dętych Zespołów Kameralnych w Zielonej Górze w czerwcu 2016r.

Program:

P. Muller – Kwintet c-moll nr 2
F. Farkas - Suita dawnych tańców węgierskich
P. Hindemith – Kleine Kammermusik
M. Małecki - Suita na kwintet dęty, cz. II i IV

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia