Kino

Donbas - specjalne seanse charytatywne

Data wydarzenia:
27 Marzec 2022 godz. 16:00
Pokaż wszystkie
  • 14 Marzec 2022 godz. 18:00
  • 27 Marzec 2022 godz. 16:00
w lokalizacji: Sala teatralna PKZ
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
wstęp wolny (wymagana bezpłatna wejściówka)

W ramach gestu solidarności i wsparcia dla obywateli Ukrainy, Pałac Kultury Zagłębia i kino Kadr zorganizuje dwa specjalne seanse 14 i 27 marca 2022 nagrodzonego na 71. festiwalu w Cannes (2019) filmu "Donbas" Siergieja Łoźnicy.

Bilety na seans można otrzymać w zamian za przyniesienie darów z listy potrzebnych rzeczy do punktu zbiórki darów lub dokonanie wpłaty na konto miejskie zajmujące się pomocą dla uchodźców z Ukrainy i okazanie dowodu wpłaty bileterowi wraz z pobraną w kasie lub systemie biletowym wejściówką.

Za bezpłatne udostępnienie kopii filmu dziękujemy jego dystrybutorowi, firmie Against Gravity.

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Ukraina/Niemcy/Francja/Holandia/Rumunia 2018, czas trwania: 121 min
Reżyseria: Siergiej Łoźnica; obsada: Valeriu Andriuta, Evgeny Chistyakov, Georgiy Deliev

Siergiej Łoźnica ("Łagodna", "We mgle", "Szczęście ty moje") w najnowszym fabularnym filmie "Donbas" w hipnotycznym, pełnym groteski stylu, zabiera nas w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Film został nagrodzony za najlepszą reżyserię w sekcji Un Certain Regard 71. Cannes.

Noworosja – państwo-widmo, rządzone przez watażków, istniejące tylko dzięki wsparciu mitycznej matki - Rosji. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. Łoźnica zrobił film na wskroś nowoczesny. Odwołuje się do tego, jak dziś postrzegamy świat - często pokawałkowany na dziesiątki filmików, które scrollujemy z rosnącą obojętnością. Film, podzielony na 13 segmentów, będący galerią osobliwych postaci, zmierza ku szokującemu finałowi. Film Łoźnicy to opowieść o współczesnym człowieczeństwie i cywilizacji w dobie post-prawdy i fake-newsów, o każdym z nas.

źródło: againstgravity.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia