Repertuar

Chojnisia czy strojnisia - widowisko dla dzieci

Data wydarzenia:
07 Grudzień 2023 godz. 17:00
Lokalizacja:
Świetlica w Strzemieszycach Małych
Ceny biletów: 
20 zł

7 grudnia o 17:00 zapraszamy do Świetlicy w Strzemieszycach Małych na widowisko interaktywne dla dzieci pt. Chojnisia czy strojnisia.

Dzień poprzedzający Wigilię w Lasowicach jest dla wszystkich choinek najważniejszym wydarzeniem w roku. Zgodnie z legendą - tylko najpiękniejsza i najbardziej strojna z nich, zostanie wybrana przez samego Świętego Mikołaja, by dumnie prezentować się w jego salonie i być podziwianą przy świątecznej kolacji. Nie jest jednak łatwo zdobyć popularność wśród drzewek, gdy igły nie są wystarczająco zielone, a gałęzie wystarczająco rozłożyste. W czasach, gdy wygląd staje się dla niektórych mieszkańców Lasowic najważniejszą sprawą, Chojnisia pozostaje sobą - życzliwą, skromną choinką, dla której zdjęcie profilowe na Leśnej Klasie nie ma znaczenia. Każde z drzewek ma jednak równe szanse zabłysnąć i dostąpić zaszczytu zamieszkania w domu Świętego Mikołaja. Mimo wszelkich przeciwności losu i z przyjaciółmi u boku, Chojnisia nie porzuca swojego marzenia i staje naprzeciw niesprawiedliwej ocenie, wierząc, że to nie wygląd ma znaczenie, a dobre i czyste serce.

Widowisko „Chojnisia czy strojnisia” to historia poruszająca przede wszystkim problematykę nietolerancji, a w tym wypadku - częstokroć zbyt szybkiej oceny pod kątem wyglądu. Z pomocą bohaterów spektaklu, dzieci z łatwością dostrzegą morał historii, w której finalnie wysuwamy wniosek o akceptację i życzliwość wobec widocznych na pierwszy rzut oka różnic między nami.

WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TELEFONU: 32 733 87 88

REGULAMIN

Lokalizacja na mapie