Repertuar

CHŁOPCY KONTRA BASIA koncert

Data wydarzenia:
22 Listopad 2014 godz. 20:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

chlopcy_konta_basiasobota, 22 listopada 2014
godz. 19.00
Pogoria Residence
bilety 20 zł - już w sprzedaży

koncert w ramach
ZAGŁĘBIEWOOD

skład:
Basia Derlak - klarnet, drumla, śpiew (clarinet, jaws harp, vocal)
Marcin Nenko - kontrabas (double bass)
Tomasz Waldowski - perkusja, Futujara, fujara pasterska (drums, Futujara, sheperd's pipe)
Krzysztof Podsiadło - dźwięk (sound engineering)

Przebojem wdzierają się na scenę etno-jazzową. Już debiutanckim występem oczarowali jury jednego z najważniejszych festiwali folkowych w Polsce. Młodzi, pełni zapału, inspirujący się przeszłością, ale śmiało patrzący w przyszłość.

Chłopcy kontra Basia zadebiutowali w kwietniu 2010 r. podczas XIII Folkowego Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja", gdzie od razu zdobyli jedną z ważniejszych nagród na scenie folkowej - II miejsce w konkursie. Rok później była I nagroda Sceny Otwartej Mikołajków Folkowych w Lublinie (2011) a na początku 2012 zwycięstwo w plebiscycie na najlepszy utwór w nurcie world music "Battle of Bands" organizowanym przez World Music Network. Chłopcy kontra Basia miał być z założenia minimalistycznym projektem, stawiającym sobie za cel tworzenie muzyki inspirowanej polską muzyką i poetyką tradycyjną. W pełni autorskie kompozycje (teksty i melodie) są stylizowane na ludowe, następnie w trakcie aranżacji wzbogacane są elementami charakterystycznymi dla różnych stylów: od jazzu, przez trip-hop, po drum'n'bass. To niezwykle nowoczesna mieszanka.

W repertuarze ChKB znajdują się niekiedy parafrazy tradycyjnych pieśni, innym razem autorskie teksty osadzone w stylistyce ludowej gawędy, ballady, przyśpiewki oraz pieśni obrzędowej.

Chłopcy Kontra Basia - Live - Sukienka - 3. edycja Must Be The Music

źródło: www.folk24.pl

patronat medialny
gazeta_wyborcza_100_kopia

partner koncertu
logo_pogoria_residence  

Lokalizacja na mapie