Relacje

W krainie Jasia i Małgosi

Autor: Małgorzata Fert

Podczas kolejnego Niedzielnego Poranka Teatralnego w PKZ Domu Kultury Ząbkowice obejrzeliśmy spektakl edukacyjny o tematyce ekologicznej Jaś i Małgosia. W fabułę przedstawienia przygotowanego przez Studio Teatralne Sztuka z Trzebini, w sposób przyjazny dla młodego widza, zostały wplecione podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci poznały ważne fakty dotyczące troski o środowisko.

Główni bohaterowie, Jaś i Małgosia, mieli okazję przekonać się, jak w łatwy sposób piękny las zmienia się w brudny, zaśmiecony krajobraz. Rodzeństwo dowiedziało się, jak długo śmieci ulegają biodegradacji w środowisku naturalnym i dlaczego tak ważny jest recykling. Dzieci podczas interaktywnego spektaklu uczyły się selektywnej zbiórki śmieci i wyboru odpowiedniego kontenera na nieczystości po to, by jak najmniej odpadów trafiało na wysypisko. Żywa muzyka, bańki mydlane, przebieranki małej publiczności, bajkowa scenografia i wartka akcja to najistotniejsze walory przedstawienia. Na zakończenie, na ręce kierownictwa PKZ Domu Kultury Ząbkowice został złożony pakt - umowa z przyrodą, aby dzieci pamiętały o zasadach recyklingu. Każde dziecko uczestniczące w niedzielnym przedstawieniu otrzymało gadżet od firmy ALBA Group.

Na kolejne spotkania z cyklu Niedzielne Poranki Teatralne zapraszamy 13 maja - Pan Magiczny Show (pokaz iluzjonisty) oraz 17 czerwca - Babroszki lecą w kosmos (przedstawienie interaktywne) w wykonaniu Teatr TRIP.

Tekst i fot. Edyta Latos