Aktualności

(Ty)DZIEŃ DZIECKA z PKZ!

Autor: Olaf Otwinowski

Dzień Dziecka z Pałacem Kultury Zagłębia! 

 • 27 maja g. 17:00 - MAGICZNE ŚWIATY JÓZEFA WILKONIA
  Pałacowe obchody Dnia Dziecka rozpoczynamy wernisażem wystawy wspaniałego polskiego ilustratora, autora książek dla dzieci, malarza i rzeźbiarza – Józefa Wilkonia.
  Galeria Sztuki PKZ (poziom -1), wstęp wolny.
   
 • 27 maja g. 15:00- 17:00- DZIEŃ DZIECKA W BŁĘDOWIE
  Zapraszamy na imprezę plenerową, przygotowaną przez Świetlicę Środowiskową w Błędowie.  Tam, będziecie mieli okazję wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych i zabawach rekreacyjnych. 
  Świetlica Środowiskowa w Błędowie, wstęp wolny.
   
 • 27 maja g. 15:30 DZIEŃ DZIECKA W TUCZNAWIE
  Tegoroczne Święto Dzieci odbywa się pod hasłem Zielono mi! Jedną z atrakcji podczas imprezy plenerowanej będzie konkurs plastyczny, którego motywem przewodnim będzie natura.
  Świetlica Środowiskowa w Tucznawie, wstęp wolny.
   
 • 28 maja g. 15:00-18:00 - ZACZAROWANE MIASTECZKO KREATYWNE
  Zaczarowane Miasteczko Kreatywne to plenerowa przestrzeń dla rodzin, gdzie dzieci i rodzice przeniosą się w magiczny świat warsztatów artystycznych. Wspólnie zbudujemy Zaczarowane Miasteczko, napiszemy Księgę Zaklęć i odkryjemy tajemnice nieprzewidywalnego malarstwa. Nie zabraknie też świecących w ciemności egzotycznych glutków, grafik prosto z żelatyny oraz czarodziejskich wełnianych obrazów. Miasteczko otoczą kolorowe balony, wielkie bańki mydlane i roześmiane buzie!
  Plac Wolności (przed PKZ), wstęp wolny.
   
 • 31 maja g. 15:00- ​DZIEŃ RODZINY W DKZ 
  Serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik integracyjny do Domu Kultury w Ząbkowicach. W programie m.in. warsztaty artystyczne, animacje, występy uczestników zajęć artystycznych wraz z instruktorami, a także gościnny występ uczniów ZSP nr 6 w Tucznawie. Dodatkową atrakcją podczas Dnia Rodziny (przy bezdeszczowej pogodzie) będą odwiedziny alpak. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać ciekawostki z życia tych słodkich zwierzaków, nakarmić je i przytulić.
  Dom Kultury w Ząbkowicach, wstęp wolny.
   
 • 31 maja g. 17:00- WIELKIE PRANIE W STARYM MAGLU!
  Świetlica Środowiskowa w Antoniowie, z okazji Dnia Dziecka, organizuje gry i zabawy ruchowe w plenerze. Dodatkową atrakcją będą warsztaty plastyczne pt. Kolorowe kształty
  Świetlica Środowiskowa w Antoniowie, wstęp wolny.
   
 • 1-5 czerwca g. 15:00 - TO NIEWYPANDA (SEANS FILMOWY)
  W filmie Disneya i Pixara poznajemy Mei Lee, pewną siebie trzynastolatkę, szkolną kujonkę i idealną, niesprawiającą kłopotów córkę. Jednak czas dojrzewania zmieni dotychczas uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Jej nadopiekuńcza, by nie powiedzieć natrętna, mama Ming nie odstępuje jej na krok, co tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy Mei odczuwa silne emocje, zmienia się w ogromną… pandkę rudą! Co z tego wyniknie?
  Kino Kadr, bilety w cenie 12 złotych.
   
 • 1 czerwca g. 16:00 - ZACZAROWANE MIASTECZKO KREATYWNE
  Plac przy fontannie Centrum Handlowego Pogoria, wstęp wolny.
   
 • 3 czerwca g. 9:00 - ZE SZTUKĄ DO MŁODZIEŻY FESTIWAL TEATRALNY
  Festiwal będzie składał się z przeglądu teatralnego (od g. 8:00) oraz teatralnej parady ulicami naszego miasta (g. 13:00)! Wydarzenie organizowane jest przez Szkolne Koło Teatralne Adamantem z I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia!
  Sala Teatralna PKZ, Piwnica Teatralna, wstęp wolny.
   
 • 3 czerwca g. 16:00 - DOKTOR DOLITTLE
  Aktorzy grupy Krak-Art w widowisku interaktywnym Doktor Dolittle na scenie Helikonu. Oprócz widowiska warsztaty artystyczne i plastyczne z okazji Dnia Dziecka.
  PKZ Klub Osiedlowy Helikon, bilety w cenie 5 zł.
   
 • 3 czerwca g. 16:30 - PIKNIK RODZINNY
  Piknik rodzinny, a w menu: gry i zabawy podwórkowe oraz warsztaty dla małych i dużych.
  Plac Aktywności Mieszkańca przy PKZ Klubie Osiedlowym Krąg, wstęp wolny.
   
 • 3 czerwca g. 17:30 - DOKTOR DOLITTLE 
  Każde dziecko powinno znać historię słynnego Doktora Dolittle, miłośnika zwierząt, gotowego w każdej chwili nieść pomoc chorym czy nieszczęśliwym stworzeniom. Tym razem Doktor Dolittle pojawi się na czarnym lądzie. Jakie przygody spotkają słynnego lekarza? Zapraszamy na nasze interaktywne widowisko z elementami języka ukraińskiego!
  PKZ Klub Osiedlowy Unikat, bilety w cenie 5 zł.
   
 • 4 czerwca g. 17:00 - PINOKIO
  "Pinokio" to opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o stawaniu się z pajaca człowiekiem. Bo przecież pajac czy osioł to wcale nie brzmi dumnie. Ale nawet będąc nimi – można dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to urwis, czy szukający własnej tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec? Inscenizacja włącza opowieść o drewnianej lalce w widowisko teatralne przygotowane przez trupę wędrujących komediantów. To oni tworzą niepowtarzalną aurę i grupę aktorską niemalże z Cirque du Soleil, która zabiegami czysto teatralnymi przemienia swój teatralny wóz w Kolejne miejsca znane z historii Pinokia – dom Dżeppetta, Pole Cudów, Cyrk, Wesołe Miasteczko. Spektakl Pinokio w ramach cyklu teatralnego dla dzieci Duża Scena Mały Widz, w wykonaniu aktorów Teatru Rabcio z Rabki-Zdroju!
  Sala Teatralna PKZ, bilety w cenie 35 zł (dorosły), 25 zł (dziecko).
   
 • 5 czerwca g. 10:30 - RÓŻOWY KAPTUREK
  Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce! To tylko przykład nowej wersji znanej bajki! Historia „Czerwonego Kapturka” zostanie przedstawiona w niebanalny sposób, gdyż opowiedzą ją trzy krasnale, które przypadkiem znalazły się w teatrze. A ponieważ są bardzo kreatywni, niebanalni i zawsze wychodzą z opresji cało, znana opowieść stanie się jedynie punktem wyjścia. Poznamy nowych bohaterów i nieznane wcześniej przygody Czerwonego… to znaczy Różowego Kapturka.
  PKZ Dom Kultury Ząbkowice, bilety w cenie 15 zł.
   
 • 5 czerwca 16:00 - PAŁACOWY PIKNIK RODZINNY
  Pałacowy Piknik Rodzinny to okazja do znakomitej zabawy i integracji! Warsztaty plastyczne, animacje, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, konsultacje ze specjalistami (logopedą, dietetykiem rodzinnym, specjalistą w zakresie noszenia dzieci w chuście i innymi). Podczas pikniku dzieci i dorośli będą mieli okazję stworzyć kwiatowe wianki, domowe SPA, zwierzątka z ręczników oraz teatralne kukiełki. To również idealna okazja dla dorosłych do poznania oferty pałacowych zajęć edukacyjnych!
  Plac przy PKZ Domu Kultury Ząbkowice, wstęp wolny.

A Ty co wybierzesz dla swojego dziecka?