Aktualności

Sukces członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Łośnia!

Autor: Małgorzata Fert

Znakomicie gotują regionalne potrawy i przyrządzają wyjątkowe, czasami dawno zapomniane nalewki, robią cuda na szydełku, pięknie tańczą i śpiewają – panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które w tym roku obchodzą jubileusz 150-lecia na ziemiach polskich, całym sercem starają się dbać o nasze kulturowe dziedzictwo. Z tej okazji "Dziennik Zachodni" zorganizował plebiscyt na "Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich Województwa Śląskiego", nad którym honorowy patronat objął Marszałek Województwa Śląskiego. Plebiscyt miał na celu uhonorowanie wyjątkowych kobiet, które oprócz w/w działalności, z wielkim zaangażowaniem włączają się w organizację imprez dla dzieci i osób starszych, a także prężnie współpracują z innymi organizacjami samorządowymi i parafiami, mając ogromny wpływ na integrację między mieszkańcami miasta i regionu.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Koło Gospodyń Wiejskich z Łośnia stanęło na podium, zajmując w plebiscycie 3. miejsce, z wynikiem 11 387 głosów. Koło istnieje od 1929 roku i liczy 44 członkinie. Przekrój wiekowy – od czterdziestolatek do dziewięćdziesięciolatek – świadczy o ogromnym przywiązaniu do tradycji. Koło aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta oraz dzielnicy. W 2008 r. zostało odznaczone przez Zbigniewa Podrazę, prezydenta Dąbrowy Górniczej statuetką za działalność kulturalną na rzecz miasta i regionu.

Wyrazy uznania należą się również członkiniom KGW ze Strzemieszyc Wielkich, które uplasowały się na 8. pozycji, KGW ze Strzemieszyc Małych – 17. pozycji, KGW z Antoniowa – 20. pozycji, KGW z Okradzionowa – 21. pozycji oraz KGW z Tucznawy – 50. pozycji.

Wszystkim paniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!