Relacje

Artystyczne wakacje w placówkach

Autor: Marta Kruż

Za nami pierwszy tydzień w ramach Artystycznych wakacji w świetlicach PKZ. Pomimo pandemii oraz obostrzeń związanych z koronawirusem,  mogliśmy ponownie gościć naszych najwierniejszych odbiorców - dzieci. Aby sprawić, by te wakacje były dla nich pełne emocji, radości, dobrej zabawy, ale i nauki, nasze placówki przygotowały różnorodne warsztaty tematyczne.

Jeżeli ktoś chciał przeżyć morskie przygody, można było wziąć udział w marynistycznych warsztatach i pirackich wakacjach w ŚŚ Antoniów. Żeglarski program dla dzieci Poczuć wiatr w żaglach oferował budowanie tekturowych statków, naukę piosenki żeglarskiej (szanty z ukulele)  oraz warsztaty plastyczne, czyli wakacyjne kartki w formie konstrukcji przestrzennych.

W Strzemieszycach Małych można było spędzić czas w Czarodziejskim ogrodzie - zbudować zamek lub przeżyć magiczną przygodę. W świetlicy w Tucznawie dzieci wzięły udział w Akademii Małego Artysty, gdzie bawiły się sznurkiem, igłą, nitką i cementem. Wakacje nad Przemszą, to z kolei pomysł ŚŚ Okradzionów i ŚŚ Rudy - program wesoły, radosny i ekologiczny. Świetlica w Łośniu postawiła natomiast na bajkowe przygody z ulubionymi bohaterami najmłodszych.

Zapraszamy do naszych placówek, Artystyczne wakacje wciąż trwają!