Placówki

Plener malarski

Autor: Marcin Marzec

Na imprezie plenerowej, nad jeziorem Pogoria III zapanowała rodzinna atmosfera, ocieplona żarem ogniska, które odwiecznie łączy. Dzięki zaangażowaniu rodziców wiemy, że warto, a nasze kluby osiedlowe nie funkcjonują w próżni ocalając wartości rodzinne. Spotkali się tu uczestnicy zajęć z klubów Zodiak, Unikat i Helikon, połączeni wspólną ideą zabawy z dziećmi i dla dzieci. Piknik rodzinny wraz z warsztatami artystycznymi przygotowali i przeprowadzili instruktorzy z Klubu Zodiak i Unikat.

Atrakcją pikniku były warsztaty rzeźbienia w glinie, czyli to co dzieci lubią najbardziej. Rodzice włączyli się do tworzenia dzieł, ujawniając swój skrywany talent.

Maluchy jak zawsze na imprezach plenerowych chętnie bawiły się chustą animacyjną Klanza, która dostarczyła im wiele radości podczas zabaw: ,,rekin łapie rybki”, ,,pada deszczyk, świeci słonko, zerwała się wichura”.

Dzięki Andrzejowi i Rafałowi - pasjonatom, którzy w naszych klubach prowadzą zajęcia charytatywnie w nowej spektakularnej formie, powracają gry planszowe, które łączą dzieci, a dorosłym przypominają chwile z dzieciństwa. Dzięki nim dzieci mogą wcielić się w różnych bohaterów, stosować własną strategię, poznać historię, a nawet podstawy ekonomii. 

Dużym uznaniem cieszyły się również warsztaty malowania na porcelanie. Każde dziecko ozdobiło kubek lub talerz według własnego pomysłu. Dla dzieciaków nie zabrakło słodyczy i drobnych upominków.

Zdjęcia: Teresa Tronowska