Aktualności

Koncert Brunetki, blondynki w Helikonie - fotorelacja

Autor: Wojciech Szeszko

09.03.2024 r. w Klubie Osiedlowym Helikon w Dąbrowie Górniczej, odbył się koncert pt. Brunetki, blondynki, który tematyką nawiązywał do Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn.

Organizatorzy tego wydarzenia muzycznego, podeszli z dużą dozą humoru, zarówno w doborze repertuaru jak i w prowadzeniu konferansjerki, co sprawiło, że nastroje odbiorców były bardzo radosne i spontaniczne. Na zakończenie, wszyscy wykonawcy wykonali utwór La spagniola, do którego polski tekst, specjalnie na tę okazję, napisała Jadwiga Kubiczek.

W koncercie wystąpili: Chór Zorza, zespół Non a capella oraz soliści i instrumentaliści w składzie: Jadwiga Kubiczek, Jolanta Dąbrowska, Henryka Piwowarska, Joanna Jończyk, Julia Rzeplińska, Patrycja Świerczyńska, Elżbieta Włodarek, Agnieszka Herman, Joanna Dziwisz, Paulina Stąpel, Grzegorz Kawalec, Rafał Kozieł, Andrzej Baran, Jerzy Włodarek, Jan Latała, Eugeniusz Sommer- harmonijka ustna, Michał Radwan- gitara i śpiew, Andrzej Chytry – gitara basowa i akordeon, Stanisław Kwas – śpiew i gitara akustyczna, Wenanty Domagała- fortepian, Jadwiga Kosakowska – konferansjer. Elżbieta Kaźmierska – dyrygent i kierownictwo muzyczne.