Relacje

Piknik Hutniczy na Podlesiu za nami

Autor: Katarzyna Książek

W sobotę 17.09.2016 mimo deszczowej pogody odbył się V Piknik Hutniczy. Imprezę współorganizowali Międzyorganizacyjny Zespół „Nowy Gołonóg”, Pałac Kultury Zagłębia, Muzeum Miejskie Sztygarka i Miejska Biblioteka Publiczna. To ciekawe wydarzenie już od pięciu lat łączy placówki oświatowe, kulturalne i organizacje związane z Gołonogiem, tu bowiem każda z tych instytucji może się zaprezentować szerszej publiczności.

Na tegorocznej imprezie można było zobaczyć m.in. czytelnię „pod chmurką" z MBP ( z konieczności pod namiotem), pojazd opancerzony zapewniony przez Muzeum Miejskie, Gołonóg ze strażackiego wysięgnika, wykonać torbę z „Plastykiem”, połączyć kable (nie żartuję!) z TZN-em i pomalować kubek lub zrobić świecznik z Unikatem. Można też było zapoznać się z nasza ofertą zajęć.

Do wydarzenia przyłączyła się nawet  osiedlowa Piekarnia Łysa Góra, która wykonała specjalne, okolicznościowe bochenki przekazane przedstawicielom gołonoskich parafii m.in. przez obecną na wydarzeniu Dyrektor PKZ -Małgorzatę Majewską.

Na scenie w programie prowadzonym przez Marlenę Regulską z „Radosnego Świata” zaprezentowały się gołonoskie przedszkola i szkoły we własnych programach tanecznych i teatralnych, wychowankowie Cezarego Podrazy - mistrza świata w kickboxingu, a także Seniorki z Klubu Seniora i Juniora Manhattan.

Imprezę uświetnił koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, Marty Gabryś i Anny Marii Hetberg, a mimo później pory i deszczu do tańca porywał Sojka Band.

Dziękujemy inicjatorom, współorganizatorom i uczestnikom sobotniej imprezy.