Relacje

Artystyczne wakacje w klubach osiedlowych

Autor: Marta Kruż

Za nami kolejny turnus pod hasłem Artystyczne wakacje, tym razem w klubach. Wszyscy instruktorzy w naszych placówkach stanęli na wysokości zadania, aby zapewnić dzieciom moc atrakcji.

W Klubie Osiedlowym Krąg zajęcia upłynęły pod znakiem ekologii - uczestnicy tworzyli dzieła z naturalnych materiałów, nadawali drugie życie pozornie niepotrzebnym przedmiotom. Kreatywne działanie dawało wiele radości i satysfakcji, a efekt końcowy często był niespodzianką. Dużym wyzwaniem było robienie latawców i puszczanie ich na wiatr. Wrażenia bezcenne…

Z kolei w Klubie Osiedlowym Zodiak nie zabrakło zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. Dzieci grały w piłkę nożną, badmintona oraz w koszykówkę. Jeżeli pogoda nie dopisała, uwagę uczestników skupiały zajęcia warsztatowe - projektowanie miniogródków w szklanych naczyniach, robienie kukiełek, malowanie parasoli i budowanie statku.

Pozostając w morskich klimatach, Klub Osiedlowy Unikat zorganizował poszukiwanie skarbów. Skrzynia pełna złotych monet została znaleziona przez wspaniałych piratów i piratki po mrożących krew w żyłach przygodach w lesie. Pierwszy turnus przybyłych majtków dzielnie pracował, by zdobyć korsarskie szlify. Dzieci rozwiązywały quizy i zagadki, uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych, bitwach morskich i - jak przystało na prawdziwych piratów - łowiły ryby na obiad. W Karcie Pirackich Sprawności zapisały m.in. stworzenie pojemnika na ośmiornicę, breloczka do (przyszłego) jachtu czy magnesów na piracką lodówkę. Ahoj!

Klub Osiedlowy Helikon sprawdził za to, że w pandemii: da się świetnie bawić, rośliny wyjątkowo bujnie kwitną, plac zabaw jest tak samo wspaniały jak przed pandemią, talent plastyczny i taneczny ma każdy, a płyn dezynfekujący odstrasza nie tylko bakterie, ale i komary.

Zapraszamy na kolejne turnusy, świetna zabawa w placówkach trwa przez całe lato!

Fot. Marek Wesołowski, Teresa Tronowska, Justyna Sobór, Magdalena Koziak