Edukacja artystyczna

Pierwsze warsztaty „Od niemowlaka do przedszkolaka” już za Nami!

Autor: Małgorzata Fert

Pierwsze spotkania pełne uśmiechu, twórczej zabawy oraz kreatywnych pomysłów odbyły się w miniony poniedziałek i wtorek, w pracowni plastycznej Pałacu Kultury Zagłębia. Świetnie bawiły się zarówno dzieciaki, jak i przybyli opiekunowie. Zajęcia odbyły się w radosnej atmosferze z wykorzystaniem zróżnicowanych form aktywności, dostosowanych do możliwości i potrzeb dzieci. Stanowiły pierwszy trening dla maluszków, które dopiero oswajają się z obecnością innych dzieci i uczą współpracy w grupie, jednocześnie pokazując, że zabawa w innych miejscach niż dom może być równie fantastyczna.

Warsztaty były doskonałą okazją dla rodziców do poszerzenia wiedzy na temat skutecznego stymulowania rozwoju dziecka, pomysłów do wspólnej zabawy z pociechą, a także spotkania z innymi rodzicami, wymiany doświadczeń oraz rozmowy na łączące tematy.

Wierzymy, że warsztaty „Od niemowlaka do przedszkolaka” na stałe wpiszą się w kalendarz zajęć, stanowiąc doskonałe pole do kreatywnego spędzenia czasu z dziećmi oraz nawiązania kontaktu, pomiędzy rodzicami pociech w zbliżonym wieku.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Waszą obecność na kolejnym spotkaniu!
 

Jeszcze trochę informacji…

Warsztaty „Od niemowlaka do przedszkolaka” dedykowane są dla najmłodszych dzieci, w wieku od 1 do 3 roku życia wraz z opiekunem. Głównym celem zajęć jest twórcza zabawa i wskazanie rodzicom, jak za pomocą najprostszych materiałów mogą ciekawie spędzać czas ze swoim dzieckiem. Ponadto, nauka nowych środków autoekspresji wśród maluchów oraz rozwijanie zdolności plastycznych.

Nasze warsztaty motywują do podejmowania wyzwań i pomagają w wyrabianiu wrażliwości i samodzielności u dziecka. Są również doskonałą okazją do adaptacji młodego człowieka do przebywania w środowisku innym niż dom, uczą pracy w grupie rówieśniczej, wzbogacają doświadczenia społeczne.

Od strony plastycznej wykorzystujemy szeroki zakres technik plastycznych, masy plastyczne: ciastolina, plastelina, ciasto-plasto, masa solna, glina, kolage, farby, kredki-dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Zajęcia wzbogacone są o elementy muzyczne oraz gry i zabawy.

Cotygodniowe zajęcia pomogą dziecku osiągać nowe umiejętności oraz przygotują je do bardziej zaawansowanych wyzwań na każdym etapie rozwoju. Zabawa z innymi maluchami w ciepłej atmosferze, pod okiem instruktora i z bezpieczną obecnością ukochanego rodzica, z pewnością będzie efektywnie spędzonym czasem.
 

Harmonogram warsztatów:

Dla zainteresowanych mamy dobrą informację! Zostało jeszcze parę wolnych miejsc.

Zdjęcia: Maja Szwedzińska