Edukacja artystyczna

Pierwsze sukcesy uczestników sekcji plastycznej PKZ w nowym sezonie artystycznym

Autor: Małgorzata Fert

8 października 2015 r. w Parku Tradycji SCK w Siemianowicach Śląskich, odbył się wernisaż finałowej wystawy II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Trzy kolory – kolory wakacji”, zorganizowanego przez Siemianowickie Centrum Kultury.

Czerwone, delikatne maki wśród złotych kłosów zboża, żółty cieplutki piach nadmorskiej plaży, niebieskie bezchmurne niebo nad szczytami gór. O tym m.in. opowiadały nadesłane na konkurs prace, których napłynęło aż 330 z 18 placówek z województwa śląskiego. Trzy podstawowe kolory – czerwony, żółty i niebieski – w palecie barw dawały tyle ciekawych kombinacji i fascynujących odcieni, które w połączeniu z nutą dziecięcej wyobraźni i bajecznej fantazji sprawiły, że było naprawdę kolorowo!

Uczestnicy sekcji plastycznej działającej w Pałacu Kultury Zagłębia mogą pochwalić się kolejnym sukcesem zapisanym na swoim koncie. Prace Zuzanny Kaczmarczyk, Amelii Jaros, Borysa Twardego oraz Antoniego Stachurki zakwalifikowały się wystawy finałowej konkursu, którą można oglądać do 30 października 2015 r. w Parku Tradycji SCK w Siemianowicach Śląskich. Prace zostały wykonane pod opieką artystyczną Pani Sylwii Nowak, której dziękujemy za przygotowanie finalistów.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów oraz dalszych sukcesów!