Aktualności

Oferta warsztatów dla dorosłych i młodzieży w Pracowni Plastycznej!

Autor: Olaf Otwinowski

Ruszyły zapisy do nowej formy spotkań ze sztuką w Pracowni Plastycznej Pałacu Kultury Zagłębia! Zapraszamy do zapisów wszystkich pragnących poznawać i doskonalić różne dziedziny sztuk wizualnych i dekoracyjnych.

Cykl składa się z 9 tematycznych warsztatów. Uczestnik może zapisać się na cały cykl lub wybrać dowolny z listy. Spotkania odbywają się w poniedziałki w godzinach 17.00-20.00.

Oferta:

1. Witraż metodą Tiffany’ego

Zakres prac: projektowanie i wykonywanie – biżuteria, małe formy witrażowe /podwieszane, stojące

2. Ikona – malarstwo na desce, cz. I

Zakres prac: wprowadzenie do ikony, rysunek postaci, szat, światłocień, teoria koloru i kolor
w ikonie, perspektywa /Pantokrator, wybrany święty/, przygotowanie deski /przyklejenie płótna, przygotowanie gruntu kredowo-klejowego (lewkas), przygotowanie tempery suchej z pigmentu
z jajek i wina, przeniesienie rysunku, wykonanie grafiji, malowanie i zabezpieczanie.

3. Ikona – malarstwo na desce, cz. II /z elementami pozłotniczymi/

Zakres prac: teologia ikony, rysunek postaci, przygotowanie deski /przyklejenie płótna, przygotowanie gruntu kredowo-klejowego (lewkas), przygotowanie tempery suchej z pigmentu
z jajek i wina, przeniesienie rysunku, wykonanie grafiki, złocenie szlagmetalem, malowanie
i zabezpieczanie.

4. Szklane obiekty

Zakres prac: biżuteria, formy szklane /płaskie i przestrzenne/, zdobienie poprzez klejenie szkła za pomocą kleju, taśmy miedzianej, zdobienie szkła farbami witrażowymi transparentnymi i kryjącymi.

5. Kaligrafia /pismo, malarstwo/

Zakres prac: wprowadzenie do kaligrafii, /historii pisma, kaligrafia europejska, japońska i chińska/, poznanie materiałów i narzędzi pracy, ćwiczenia kaligraficzne – pisania, zdobienia i malarskie. 

6. Akwarela, gwasz

Zakres prac: wprowadzenie do techniki akwareli, metod pracy, historii technik, tematyki; wykonanie prac w technice akwareli i gwaszu o różnorodnej tematyce /pejzaż, martwa natura, portret/.

7. Mozaika ceramiczna

Zakres prac: projektowanie i wykonywanie mozaiki z samodzielnie przygotowanych elementów oraz elementów dostarczonych przez organizatora, szkliwienie, wypalanie, łączenie i klejenie mozaiki.

8. Techniki zdobnicze

Zakres prac: zdobienie form płaskich i przestrzennych za pomocą techniki deoupage’u; malowanie i złocenie.

9. Malarstwo olejne

Zakres prac: wykonanie szkicu malarskiego i wykonanie obrazu z materiałów powierzonych, poznanie materiałów i techniki pracy na zagruntowanym i niezagruntowanym podobraziu.

Korzyści: uczestnicy otrzymują wykonany obraz, zdobywają nową wiedzę i umiejętności.

CENNIK

 

Zapisy i informacje: Sylwia Nowak, mail: sylwia.nowak@palac.art.pl, tel. 606877785

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pracownia plastyczna objęta calorocznym patronatem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA.