Edukacja artystyczna

Od niemowlaka do przedszkolaka- warsztaty

Autor: Maja Szwedzińska

Zapraszamy do udziału w zajęciach dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat z opiekunem. Głównym celem naszych zajęć jest twórcza zabawa. Chcemy pokazać rodzicom, jak za pomocą najprostszych materiałów mogą ciekawie spędzać czas ze swoim dzieckiem. Nasze zajęcia mają na celu naukę nowych środków autoekspresji wśród maluchów oraz rozwijanie wśród nich zdolności plastycznych. Motywują do podejmowania wyzwań i pomagają w wyrabianiu wrażliwości i samodzielności. Są również okazją do adaptacji małego dziecka do przebywania w środowisku innym niż dom, uczą pracy w grupie rówieśniczej, wzbogacają doświadczenia społeczne.

Na naszych zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie.

           Rodzic:

  • Pozna sposoby na kreatywne stymulowanie rozwoju swojego dziecka poprzez zabawę.

  • Pozna różne rodzaje materiałów do twórczej zabawy z dzieckiem.

  • Będzie mógł wymieniać się doświadczeniami z innymi rodzicami dzieci w zbliżonym wieku.

    Dziecko:

  • Poprzez zabawę usprawnieni motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, zostanie wprowadzone do świata kolorów, kształtów, stymulowanie rozwoju mowy.

  • Pozna nowe środowisko, zdobędzie umiejętność funkcjonowania w grupie, pozna interakcje, jakie zachodzą w grupie.

  • Będzie się świetnie bawić ze swoim rodzicem.

Cotygodniowe zajęcia pomogą Twojemu dziecku osiągać nowe umiejętności oraz przygotują je do bardziej zaawansowanych wyzwań na każdym etapie rozwoju.

Od strony plastycznej wykorzystujemy szeroki zakres technik plastycznych, masy plastyczne: ciastolina, plastelina, ciasto-plasto, masa solna, glina, kolage, farby, kredki-dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Zajęcia wzbogacone są o elementy muzyczne oraz gry i zabawy.
Zajęcia mają być też okazją do aktywności plastycznej dla rodziców-opiekunów.

 

Zapisy i informacje:

Maja Szwedzińska

maja.szwedzinska@palac.art.pl

tel. 32 733 88 17