Relacje

Muzyczne święto Spisaka dobiega końca

Autor: Małgorzata Fert

Wrzesień, nierozerwalnie od 2006 roku, jest dla Dąbrowy Górniczej prawdziwym świętem muzyki, a wnętrza Pałacu Kultury Zagłębia, ku uciesze wszystkich melomanów, przez półtora tygodnia rozbrzmiewają pięknymi dźwiękami klasyki.

Tak było i tym razem, kiedy to w pałacowych murach zagościł X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka, przebiegający w trzech specjalnościach instrumentalnych: flet, trąbka oraz wiolonczela. Po emocjonujących przesłuchaniach konkursowych i poznaniu szczęśliwych zwycięzców (wyniki tutaj….), wielkimi krokami zbliżamy się do finału jubileuszowej edycji, stanowiącego podsumowanie muzycznego święta.

W piątek, 23 września 2016 r. w Sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia nastąpi uroczyste wręczenie nagród i co najważniejsze, koncert w wykonaniu najlepszych muzyków tegorocznej edycji – laureatów pierwszych miejsc. Młodym instrumentalistom na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej, pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, która uczestniczyła w III etapie Konkursu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez TV Zagłębie.

Zdjęcie - Olaf Otwinowski