Relacje

Męski wieczór w Helikonie

Autor: Małgorzata Fert

Potrafią bawić, wzruszać i intrygować oryginalnością swojej twórczości i talentu. Bohaterowie Męskiego wieczoru w Helikonie - panowie: Leszek Wierzchowski, Krzysztof Zięcik, Łukasz Baruch, Rafał Kozieł i Jerzy Kołodziej, stworzyli niepowtarzalną atmosferę spotkania, prezentując publiczności (wśród której dominowały przedstawicielki płci pięknej) swoje liczne umiejętności - od dramatycznych po kabaretowe.

Leszek Wierzchowski przeczytał wybrane fraszki z pięciu opublikowanych dotychczas tomów, z których Imionnik zakochanych zrobił największe wrażenie, a całość literackiej prezentacji nagrodzona została gorącymi brawami.

Krzysztof Zięcik oczarował publiczność i wzruszył efektami twórczości poetyckiej, która w jego własnej interpretacji dostarczyła wielu pięknych wrażeń artystycznych.

Łukasz Baruch i Rafał Kozieł – w duecie i solo stworzyli niepowtarzalną oprawę muzyczną tego kulturalnego przedsięwzięcia wyśpiewując prawdę o tym, co tak naprawdę w męskiej duszy gra. Akompaniujący – Jerzy Kołodziej (fortepian) popisał się wyśmienitą formą artystyczną podczas wykonań solowych.

Atrakcją wieczoru była wystawa obrazów Krzysztofa Zięcika (z kolekcji Ryszarda Paryża) oraz niespodzianki przygotowane dla widzów, w tym konkurs kwiatowy. Męski wieczór w Helikonie to niewątpliwy sukces jego wykonawców. Czas na Damski Wieczór i promocję kreatywnych pań!

Tekst i zdjęcia: Lidia Wolny