Relacje

Kulturalna majówka 2016 już za Nami!

Autor: Małgorzata Fert

Cóż to był za weekend! Pełen frajdy, uśmiechu i wspaniałej zabawy. To wszystko za sprawą "Kulturalnej majówki”, zorganizowanej w ramach Dębowego Maj Festiwalu.

Przez trzy dni, od 30 kwietnia do 2 maja 2016 r., na terenie Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona, można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez animatorów Pałacu Kultury Zagłębia.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję puścić wodze wyobraźni i wykazać się kreatywnością, przy tworzeniu wielokolorowych stworków z włóczki oraz obrazków z koralików, artystycznym zdobieniu toreb materiałowych, kubków i miseczek ceramicznych, a także przy cieszącym się dużym zainteresowaniem malarstwie wielkoformatowym. Na dzieci czekało również malowanie buziek, pokaz baniek mydlanych, gry i zabawy zręcznościowe, tor przeszkód, wielkogabarytowe klocki z materiału i plastiku oraz fantazyjne modelowanie balonów, gdzie wśród dziewczynek dominowały zwierzątka, a chłopców – szable i miecze, służące do dalszej dobrej zabawy!

Chwila relaksu i odpoczynku od zabieganej codzienności już za Nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą i kulturalną zabawę!

Zdjęcia - Dariusz Nowak (nddg)