Repertuar

Dębowy Maj Festiwal 2019 - Dzień II

Data wydarzenia:
02 Maj 2019 godz. 17:00 - 22:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Maj w Dąbrowie Górniczej to miesiąc dwóch największych imprez plenerowych organizowanych przez Urząd Miasta oraz dąbrowskie instytucje. Jedną z nich jest Dębowy Maj Festiwal, który w tym roku odbywać się będzie w Fabryce Pełnej Życia, Parku Zielona oraz Centrum Sportów Letnich i Wodnych Zielona od 1 do 3 maja. DMF to połączenie rekreacji sportowej z wydarzeniami kulturalnymi. W programie festiwalu znajdą się rajdy rowerowe, biegi, pokazy taneczne, zajęcia fitness, ale także koncerty w Fabryce Pełnej Życia organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia.

2 maja w Dzień Święta Flagi Państwowej, na scenie Fabryki Pełnej Życia wystąpią lokalne zespoły: Cartel, Przemysław Smolarski oraz Niadara. Zwieńczeniem drugiego dnia festiwalu będzie koncert zespołu Transgresja.

Harmonogram koncertu:
17:00 - Cartel
18:15 - Przemysław Smolarski
19:30 - Niadara
20:45 - Transgresja

Cartel

W 2016 r. Anita i Jasiek Lorek zostali zaproszeni do wspólnego grania przez grupę znajomych w składzie: Piotr Łysko, Adam Zaczu oraz Tomek Rudzki. Drogi członków zespołu się rozeszły w roku 2017. Anita i Jasiek postanowili założyć swój zespół. Muzyka rockowa zawsze była bliska ich sercu dlatego przy poszukiwaniu gitarzysty pierwszy wybór padł na Filipa Szlęka, muzyka, z którym mieli okazję już współpracować. Zaraz potem pojawił się Szymon Siwak. Chłopak z Kędzierzyna Koźla szybko znalazł wspólny język z resztą zespołu. Początkowo na bębnach grał Bartłomiej Korelus. Wspólnie założyli zespół HANZA. Niestety Bartek z przyczyn osobistych musiał zrezygnować ze wspólnego muzykowania, a jego miejsce zajął Arek Franosz. Tak oto w 2018 roku powstał nowy zespół CARTEL.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przemysław Smolarski

Przemysław Smolarski kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, uczestnik m.in. pierwszej edycji programu telewizyjnego - TVP2 - The Voice of Poland - Finalista III edycji Bitwy na głosy w drużynie Ewy Farnej - Laureat Konkursu Specjalnego - Bursztynowy Skubik (czyli najciekawszy cover piosenki Jacka Skubikowskiego) uczestnik konkursu O!Polskie Przeboje 2017 . Związany jest z muzyką od zawsze. Gra i śpiewa od ponad 20 lat, obecnie kończy nagrywać swoja autorska płytę która ukaże się już niebawem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niadara

Niadara powstała w 2016 roku w Dąbrowie Górniczej. W tym samym roku zespół był jednym ze zwycięzców plebiscytu 100-tka i gra muzyka!, dzięki czemu wystąpili podczas Dni Dąbrowy Górniczej z okazji 100-lecia miasta. Zespół wykonuję muzykę z gatunku rocka alternatywnego. W 2019 roku ukazał się ich debiutancki album Niadara. Koncert zespołu w ramach Dębowego Maj Festiwalu będzie jednym z wydarzeń promujących nowy krążek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Transgresja

Transgresja to olbrzymia dawka energetycznej muzyki z oszałamiającymi i szokującymi efektami świetlnymi. Na scenę ostro wchodzi psychodeliczna Transgresja: finaliści Antyfestu 2018, półfinaliści Mam Talent 2018, laureaci wielu przeglądów i festiwali. Wizerunkowe szaleństwo, perfekcyjna stylizacja sceniczna artystów oparta na farbach fluorescencyjnych gwarantuje niezapomniane wrażenia wizualne. Bardzo mocny i życiowy przekaz tekstów, metafizyczne i liryczne przekraczanie granic i schematów powoduje, że niełatwo zespół zaszufladkować. Mówią: gramy mocny, psychodeliczny ROCK. 15 marca 2019 roku ukazał się nakładem SP RECORDS debiutancki krążek Brak równowagi Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : Hunter, Jelonek, Organek, Hunter, Luxtorpeda, NeuOberschlesien, Bracia Figo Fagot, Łydka Grubasa, Kabanos, Lao Che, Proletaryat, Hope czy T.Love.