Kino

KinoSzkoła po feriach

Autor: Grzegorz Drygała

Za nami ostatnie zimowe zajęcia z KinoSzkołą.

Tym razem w ramach cyklu profilaktyczno-społecznego, młodzież z gimnazjum zmierzyła się z trudnym filmem "Galerianki", rozmawiając o godności i szacunku dla własnego ciała. Dzieci ze szkół podstawowych przeżyły "Bliskie spotkania z wesołym diabłem", ucząc się sztuki tolerancji, a w ramach cyklu trójwymiarowego odwiedziły krainę baśni z filmem "Czarownica". Grupy najmłodsze, uczył się na podstawie filmu "Heidi" jak pielęgnować więzi międzypokoleniowe, a przedszkolaki jak bezpiecznie bawić się zimową porą.

Na warsztatach medialnych zorganizowanych dla uczniów szkół podstawowych, dzieci wymyślały własnego bohatera filmowego oraz poznawały różnice między książką, a filmem. Z kolei gimnazjaliści tworzyli reklamy oraz swoje pierwsze storyborady. 

Byliśmy także w Technicznych Zakładach Naukowych, ale co działo się na warsztatach najlepiej zobaczyć na zdjęciach w poniższej galerii.

Program KinoSzkoła w ramach którego odbywają się zajęcia z edukacji medialnej, realizowany jest w kinie Kadr dzięki wsparciu finansowemu Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Filmoteki Narodowej.