Relacje

Festyny rodzinne czas zacząć!

Autor: Beata Maro

Za nami pierwsze festyny pod hasłem „Dąbrowa Górnicza” MÓWI NIE uzależnieniom!”. Mieszkańcy Błędowa i Strzemieszyc Małych w ten weekend mieli okazję, by wspólnie z całą rodziną spędzić miłe popołudnie. Każdy znalazł coś dla siebie, a upalna pogoda była im niestraszna.
Na najmłodszych uczestników czekała moc atrakcji: warsztaty plastyczne, malowanie tatuaży, zwierzątka z baloników, gry i zabawy na trampolinie i w wodnych kulach. Na stadionie LKS Błędów przygrywał Mariusz Wronkowski oraz zespół „Swojaki”. Mieliśmy także okazję obejrzeć występ zespołu Świetlicy Środowiskowej „Studio Błęduś”. Atrakcją dla wszystkich był turniej piłki nożnej Piłkarskiej Szkółki „Tęcza” Błędów.
Festyn w Strzemieszycach Małych efektownie rozpoczął przemarsz mażoretek oraz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujejsca pod batutą Sebastiana Jandy. Nie zabrakło też zajęć tanecznych oraz energetyzującej Zumby. Dla  dzieci również przygotowano mnóstwo atrakcji. Mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych na przykład dekorując ekotorbę, nauczyć się sztuczek kuglarskich, podziwiać pokaz olbrzymich mydlanych baniek, a także wraz z rodziną wziąć udział w konkursie i wywalczyć atrakcyjne nagrody.  
Dodatkową atrakcją dla dużych i małych mieszkańców dzielnic była niewątpliwie obecność Klubu motocyklowego Faithless”. Dwukołowe piękne pojazdy cieszyły się ogromnym powodzeniem i bardzo dobrze prezentowały się w kadrze aparatów fotograficznych. Największą atrakcją była jednak przejażdżka, do której ustawiła się długa kolejka.
Uwagę wszystkich przykuł dron, który bacznie obserwował festyn z lotu ptaka.  

Festyn „Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom!”, to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także miejsce do poruszenia spraw ważnych. Jednym z punktów programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy, dzięki któremu mieszkańcy dzielnic przypomnieli sobie podstawową wiedzę i umiejętności, które mogą uratować ludzkie życie. Uczestnicy festynu w Strzemieszycach Małych natomiast mogli wziąć udział w konsultacjach dotyczących projektu rozbudowy swojej dzielnicy, a dokładnie, zapoznać się z projektem zagospodarowania terenu przy Świetlicy Środowiskowej z budżetu partycypacyjnego 2016-2020.

Po festynach mieszkańcy dzielnic nareszcie odetchnęli od promieni słonecznych i wzięli udział w seansie pod gołym niebem w ramach Letniego Kina Plenerowego. Widzowie w Błędowie obejrzeli polski kryminał „Jeziorak”, natomiast w Strzemiszycach Małych wyświetlano czeską komedię muzyczną „Przeboje i Oldboje”.

Zapraszamy do obejrzenia foto i videorelacji z festynów i w podróż dronem… oraz na profil Świeltlicy Środowiskowej w Strzemieszycach Małych na Facebooku. A tam jeszcze więcej zdjęć.

 

video: Aleksandra Pablo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Operator drona: Piotr Stępień

Zdjęcia: Aleksandra Pablo, Beata Wiszniewska

Sponsorem festynu w Strzemieszycach Małych był: