Repertuar

Muzyka nad wodą - Krzikopa

Data wydarzenia:
20 Sierpień 2021 godz. 20:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Ostatni w tym roku koncert cyklu Muzyka nad wodą. 20 sierpnia o 20:00 na scenie przy dąbrowskim molo wystąpi zespół Krzikopa!

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca.

Krzikopa nawiązuje do tradycji Górnego Śląska. Bazują na starych ludowych przyśpiewkach, tradycyjnych instrumentach (akordeon, skrzypce) oraz tradycyjnych technikach śpiewu, lecz dodają do tego nowoczesne dźwięki elektroniki oraz postrockową perkusję. To powoduje, że wspomniana muzyka ta odżywa i ma szansę znów cieszyć się popularnością, jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni.

W przypadku złej pogody wydarzenia będą przenoszone do Pałacu Kultury Zagłębia (liczba miejsc ograniczona).
Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z oferty PKZ w trakcie trwania pandemii koronawirusa.