Ferie z Zodiakiem i Kręgiem

Ferie z Zodiakiem i Kręgiem

Autor: Mateusz Makselon

Podczas Akcji Zima 2015 z Klubem Osiedlowym Zodiak, dzieciaki spotkało wiele interesujących atrakcji!
W Szkolnym Obserwatorium Astronomicznym miały możliwość zobaczenia prawdziwego teleskopu, który umożliwia oglądanie nieba, Słońca i zjawisk astronomicznych. W ramach programu „Kino bawi, uczy i wychowuje - spotkanie z X muzą”– dzieci obejrzały dwa filmy ,,Pingwiny z Madagaskaru” oraz „Piorun magiczny dom”. Ponadto zwiedziły wnętrza odnowionego Pałacu Kultury Zagłębia oraz obejrzały wystawę malarstwa słynnego artysty Jerzego Dudy Gracza. W Muzeum Miejskim ,,Sztygarka” obejrzały ekspozycje dotyczące historii Zagłębia Dąbrowskiego, archeologii, przyrody, etnografii lokalnej i kultur pozaeuropejskich oraz zwiedziły park Militarno-Historyczny mieszczący się przy Muzeum, gdzie dodatkowo wzięły udział w warsztatach etnograficznych - dzień azjatycki w Muzeum. Dzieciaki miały okazję zaprojektować i własnoręcznie wykonać maski z gliny oraz pobawić się w teatr cieni, poznając przy tym najważniejsze elementy kultury Indonezji. Na warsztatach tanecznych poznały podstawy, zasady i kroki w tańcu, a warsztaty muzyczne przybliżyły im sztukę gry na gitarze. Dzieciaki wzięły udział w rozgrywkach szachowych i w scrabble.
Na zajęciach plastycznych eko-spryciarze wykonali projekt okładki płyty CD inspirowany muzyką klasyczną i jazzem. Wszyscy świetnie się bawili.

W Klubie Osiedlowym Krąg mijające ferie naładowały dzieci, bez wątpienia, pozytywną energią na dalsze miesiące szkolne. W trakcie wspólnie spędzonego czasu uczestnicy Akcji Zima tańczyli, śpiewali, uczestniczyli w warsztatach teatralnych, plastycznych czy filmowo – kabaretowych. Natomiast z okazji Walentynek dzieciaki wykonały serca, w które dzieci „włożyły” własne serca i połączyły to ze sprawnością swoich rąk - efekt gwarantowany!
Do zobaczenia w wakacje!

Zdjęcia: materiały klubów osiedlowych