Relacje

Dzień Dziecka w placówkach PKZ

Autor: Małgorzata Fert

Klub Osiedlowy Helikon

Hasłem przewodnim festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka było Tworzyć marzenia. W programie przygotowaliśmy m.in.: występ wokalny uczestników zajęć emisji głosu, budzenie marzeń bez rekwizytów (zabawa na wyobraźnię), podróż pociągiem do marzeń na podstawie recytowanego wiersza (J. Tuwim Lokomotywa) w wykonaniu Czesława Tustanowskiego, tworzenie łąki i wyspy marzeń (układanie wspólnego hasła z kredek). Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał breloczek z koniczynką na szczęście przypominający, że trzeba marzyć, żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć.

Świetlica Środowiskowa w Antoniowie

Z okazji swojego święta dzieciaki obejrzały spektakl Smok Wawelski. Aktorzy przybliżyli znaną i lubianą od pokoleń bajkę, wspólnie z dziećmi zatańczyli skocznego krakowiaka i zaprosili widownię do udziału w odegraniu kilku scenek tematycznych. Spotkanie zakończyła zabawa przy muzyce i słodki poczęstunek. W rolę animatora wcieliła się kierownik świetlicy – Agata Biesiadecka, a radna Katarzyna Zagajska przekazała na potrzeby dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicy pakiet gier planszowych.

Świetlica Środowiskowa w Łęce

W tym roku podczas świętowania Dnia Dziecka doskonale sprawdził się cytat Janusza Korczaka: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Z pewnością największą radością dla każdego rodzica jest widzieć uśmiech na twarzy swojej pociechy, a tego nie zabrakło podczas wspólnej zabawy w naszej placówce. Dzieci spędziły dwa wyjątkowe dni na rozmaitych grach i zabawach taneczno-ruchowych przy muzyce.  Wykazały się dużym zaangażowaniem i chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach. Ogromną frajdę sprawiło im także malowanie twarzy oraz wykonanie breloczków z makramy, które mogły zabrać jako prezent do domu.

Klub Osiedlowy ZODIAK

Dzień Dziecka świętowaliśmy w plenerze, na placu przed klubem. Dzieciaki uczestniczące w warsztatach plastycznych, w rytm piosenki (….) czarne przegrywa kolor wygrywa!, przy użyciu wyobraźni pomalowały ciemne parasole, nadając im nowego, kolorowego oblicza. Dla chętnych – można było również ulepić coś z gliny, przyozdobić talerz czy stworzyć indywidualną maskotkę z kolorowej, frotowej ściereczki. Pogoda dopisała, humory też!

Klub Osiedlowy KRĄG

W Klubie dzieciaki świętowały Dzień Dziecka bardzo kulturalnie, a stało się to za sprawą aktywnego uczestnictwa w spektaklu interaktywnym o Lampie Aladyna. Oczywiście nie zabrakło także słodkości, które wszyscy uwielbiamy.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę i niebawem zapraszamy na Akcję Lato 2017!

Fot. Ewa Krawczyk, Agata Biesiadecka, Marta Kozicka, Marek Wesołowski