Relacje

Dwa muzyczne światy

Autor: Olaf Otwinowski

W sobotę 8 lutego w Pałacu Kultury Zagłębia rozpoczęły się Ferie z Filmem, które potrwają do 24 lutego w Kinie Kadr oraz Sali Teatralnej. Natomiast Dzień później tj. 9 lutego na scenach PKZ Domu Kultury Ząbkowice oraz PKZ Świetlicy Środowiskowej w Tucznawie miały miejsce dwa zupełnie różne, muzyczne wydarzenia.

O godzinie 18:00 na scenie ŚŚ w Tucznawie rozpoczął się koncert karnawałowy w wykonaniu Orkiestry KoleŻeńskiej Les Femmes. 14 pięknych i utalentowanych instrumentalistek, na co dzień grających w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, zaprezentowało program z muzyką klasyczną, filmową i rozrywkową. Bogactwo instrumentów i znakomite wykonanie przeniosło publiczność w Tucznawie w niezwykły klimat kończącego się karnawału.

O tej samej godzinie na sceniczne deski DKZ wyszedł Wojciech Wróbel, który tego dnia obchodził swój muzyczny benefis. Wojciech Wróbel do niedawna był jeszcze instruktorem gry na gitarze w Pałacu Kultury Zagłębia. Nauczał setki młodych adeptów sztuki gitarowej. Po przejściu na emeryturę przyszła pora, by podsumować swój muzyczny dorobek, stąd pomysł na benefis w ząbkowickim domu kultury, w którym wzięli udział nie tylko muzyczni przyjaciele artysty, ale także jego wychowankowie i rodzina.

Fot. Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes: Marek Wesołowski
Fot. Benefis Wojciecha Wróbla: Karolina Pazera