Relacje

Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom! - Antoniów

Autor: Beata Maro

Pogoda dopisała. Uczestnicy festynu „Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom!" w Antoniowie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Jak zawsze nie zabrakło animacji dla dzieci. Malowanie ekotoreb, tatuaży, gry i zabawy zręcznościowe z nagrodami, warsztaty tańca i warsztaty plastyczne oraz widowiskowy pokaz baniek mydlanych - to wszystko umiliło sobotnie popołudnie mieszkańcom Antoniowa. Ale to nie koniec. W programie były także występy artystyczne. Na scenie zobaczyliśmy m.in. grupę taneczną "Figielki", Joannę Trzebińską, zespół „Swojaki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Antoniowa. Przy Świetlicy Środowiskowej przemaszerowała również Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej.

Uwagę wszystkich po raz kolejny przykuł Klub Motocyklowy Faithless. Dla zwolenników dwóch kółek, lecz tych bardziej ekologicznych, również zorganizowano coś specjalnego. W tym roku odbyła się VII edycja  Rodzinnego Rajdu Rowerowego  

A po festynie, tradycyjnie, punktualnie o godzinie 21:00, odbyła się projekcja filmu w ramach Letniego Kina Plenerowego. Widzowie w Antoniowie mogli spędzić wieczór z polskim kryminałem w reżyserii Michała Otłowskiego – „Jeziorak”.

Z kolei w piątek, 12 czerwca 2015r., w seansie pod gołym niebem, uczestniczyli mieszkańcy Strzemieszyc Wielkich. Przy zajeździe "Kwadrat" rozstawiono wielki ekran, na którym wyświetlono komedio-dramat „Nauka Spadania” w reżyserii Pascala Chaumil’a. Film zgromadził wielu widzów. W tym roku przygotowano niespodziankę - rozlosowano nagrody w postaci voucherów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festynu „Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom!” w Antoniowie oraz z seansu w ramach Letniego Kina Plenerowego w Strzemieszycach Wielkich.  

Zdjęcia: Sebastian Witas, Jacek Mickiewicz, Kinga Włoch

Organizotor:  

 

 

 

Sponsorem seansu w Strzemieszycach Wielkich był: