Placówki

”....bez matki nie ma poety, nie ma bohatera"

Autor: Małgorzata Fert

Te słowa Maksyma Gorkiego, ukazują jak ważną postacią w życiu każdego człowieka jest matka. To ona ma decydujący wpływ na rozwój swojego dziecka, na kształtowanie jego zainteresowań – potrafi pokierować i wspierać – co jest podstawą do sukcesu w przyszłości. Zbliża się Dzień Matki, pracownicy Pałacu Kultury Zagłębia już dziś chcą złożyć wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia i niewyczerpalnych zasobów miłości i cierpliwości. Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić na obchody Święta Dnia Matki, w placówkach PKZ.

Pierwsze spotkanie okolicznościowe, już jutro o godzinie 17.00, w Świetlicy Środowiskowej w Trzebiesławicach. W programie wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych.

Zaraz potem, 25.05. o godzinie 16.00 w Klubie Osiedlowym Zodiak, specjalny program zatytułowany „Matka to najpiękniejsze słowo świata”. Swoje talenty zaprezentują dzieci z sekcji muzycznej.

Podobnie będzie we wtorek (Dzień Matki) o godzinie 15.45 w Klubie Helikon, najmłodsi uczestnicy Edukacji Artystycznej, przedstawią swoje prace i dokonania, w programie „Dla mamy – z miłością”. 26go maja, odbędzie się również impreza „Mama to kwiat” w Świetlicy Środowiskowej w Błędowiestart godz. 17.00.

Dzień później, w Świetlicy Środowiskowej w Łęce odbędzie się koncert podopiecznych świetlicy, wraz z Grupą „Swojaki”, zapraszamy wszystkie mamy, już od godziny 17.00

28.05. Dzień Matki w Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach Małych i Klubie Krąg. Obie imprezy od godziny 17.00. W świetlicy w Strzemieszycach Małych, specjalnie dla ukochanych mam zagra zespół „Czarne Perły”. W Klubie Krąg zatańczą pociechy, które uczestniczą w zajęciach z tańca.

Wyjątkowe święto szykuje się także w Świetlicy Środowiskowej w Antoniowe. Tam 29go maja odbędzie się Święto Rodziny, czyli połączenie Dnia Matki, Dziecka i Ojca. W programie liczne gry i konkursy, oparte na rywalizacji i integracji rodzinnej. Główną atrakcją będzie występ grupy teatralnej „Małe Antośki” w przedstawieniu „Noc Bajek”.

Uwaga! Wszystkie dzieci zainteresowane własnoręcznym wykonaniem prezentu dla mamy, zapraszamy jutro, o godzinie 16.30 do wzięcia udziału w warsztatach manualnych w Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach Małych.

Więcej informacji nt. Dnia Matki na stronie www.palac.art.pl w zakładce Repertuar – Placówki.

 

Tekst: Olaf Otwinowski