Relacje

Akcja Zima w Zodiaku

Autor: Marcin Marzec

Akcja Zima w jednych klubach kończy się, a w innych rozpoczyna. W Klubie Osiedlowym Zodiak właśnie dobiegła końca.

Bojąc się, że tak wspaniałe warunki zimowe nie potrwają długo rozpoczęliśmy zabawą na okolicznej górce i jazdą na sankach. Po uśmiechach widać, że nie ma nic lepszego niż śnieżne szaleństwo, po którym grzaliśmy się gorącą herbatą, graliśmy w szachy i gry planszowe. Malowaliśmy też na koszulkach i wykonywaliśmy pacynki. Później była zabawa w teatrzyk.

Drugiego dnia odbyła się wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie 20 hektarowa pustka po kopalni przeszła rewitalizację na niespotykaną w Polsce skalę. Obejrzeliśmy wystawę stałą zbiorów muzeum, wystawę sztuki sakralnej, plastyków nieprofesjonalnych i scenografii. Były też stanowiska interaktywne dla dzieci. Zwiedzaliśmy budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, którego sercem jest wielka sala koncertowa na 1800 słuchaczy. Z zewnątrz antracytowa, betonowa bryła z odciśniętym szalunkiem drewna przywodzi na myśl plac drzewny dawnej kopalni oraz wydobywany tu węgiel. Wewnątrz jest niczym instrument.

Kolejnego dnia byliśmy w kręgielni, a następnego w kinie na filmie Sing, w którym aby uratować swój teatr przed ruiną, miś koala Buster Moon organizuje konkurs piosenki. To urocza, zabawna animacja dla najmłodszych o tym, że warto próbować spełniać marzenia i realizować swoje pasje.

Zakończyliśmy akcję wizytą w szkolnym obserwatorium astronomicznym, interesującym wykładem, prezentacją multimedialną i pokazami fizycznych eksperymentów, które przeprowadził opiekun obserwatorium i specjalista w tej dziedzinie - Dariusz Nelle.

Pozostaje nam zaprosić już tylko na Akcję Lato w Mieście 2017 i do obejrzenia zdjęć z ferii.