Relacje

Artystyczne Wakacje w pełni!

Autor: Magdalena Koziak

Tegoroczne Artystyczne Wakacje – czyli folkowy kogel-magiel  cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Podczas zajęć dzieci miały m.in. możliwość poznania sztuki użytkowej praktykowanej przez artystów ludowych. Dla wielu pociech zajęcia stały się okazją do zdobycia wiedzy na temat słowiańskich wierzeń, a także szlifowania swoich umiejętności artystycznych podczas warsztatów plastycznych i modelarskich.
Podczas pierwszych turnusów Artystycznych Wakacji uczestnicy wykonywali wianki z kwiatów, słowiańskie, szmaciane lalki, budowali modele wiejskich domków oraz strachy na wróble. Czas szybko uciekał na tematycznych wycieczkach .
To tylko kilka z wielu atrakcji folkowego wydarzenia, które mają miejsce w placówkach Pałacu Kultury Zagłębia. Ta świetna okazja do rozwijania swoich pasji, doskonalenia umiejętności, a także zdobywania cennej wiedzy już wkrótce się powtórzy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne turnusy Artystycznych Wakacji, które odbędą się w najbliższych, wakacyjnych tygodniach.

Tekst: Kinga Włoch
Foto: materiały placówek