Kino

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci już we wrześniu w Kinie KADR

Autor: Grzegorz Drygała

Pora na ciekawość! – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w 20 miastach w Polsce. Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

W programie tegorocznego Kina Dzieci w Dąbrowie Górniczej znajdzie się 8 tytułów Konkursu filmów pełnometrażowych , którym w ogólnopolskim głosowaniu swoją nagrodę przyzna publiczność oraz dwa tytuły z sekcji Panorama.

W programie Superagentka, duńska animacja o dziewczynce, która marzy o byciu detektywem,  Zimowe przygody Jill i Joy, czyli kolejna część perypetii bohaterek znanych z poprzednich edycji Kina Dzieci, dla starszaków Storm. Opowieść o odwadze – produkcja kostiumowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami renesansowego miasta, po której zwykła umiejętność czytania  będzie wydawała się supermocą oraz Blanka, film, w którym wychowana na ulicach Manili bohaterka stara się stworzyć dla siebie namiastkę domu.

Tytułowa bohaterka Przygody Nelly wplącze się w kryminalną intrygę i przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, pozna Rumunię pełną kolorów i wrażliwych, pomocnych ludzi. Z kolei Villads, bohater filmu Villads z Valby, 6-latek o nieposkromionej wyobraźni, stanie przed nowym wyzwaniem – początkiem szkoły.

Do tego dwie pełne kolorów europejskie animacje, norweski film Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem o lekkomyślnym Lousie Sroce, który stawia na szali dom przyjaciela, by wziąć udział w wyścigu i niemiecka produkcja Opowieści świnki o przygodach trójki zwierząt z wioski Mullewapp.

Już teraz najmłodsi mogą zabrać ze sobą kawałek festiwalowej rozrywki i rozbudzić swoją ciekawość, biorąc udział w konkursach Kina Dzieci. Na www.kinodzieci.pl najmłodsi i ich rodzice znajdą Wakacyjne łamigłówki Kina Dzieci dla ciekawskich, a także karty konkursowe do pokolorowania dla najmłodszych fanów Żubra Pompika i książkowej serii Basia – do wygrania zestawy książek i filmowe upominki. Do zobaczenia na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci!

Program:

Bilety: 12 zł

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Więcej informacji: kinodzieci.pl Facebook: facebook.com/kinodzieci Instagram: instagram.com/kino.dzieci