Repertuar

Życie jest piosenką - koncert jubileuszowy PKZ

Data wydarzenia:
11 Styczeń 2018 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter normalny - 80 zł
Parter ulgowy - 72 zł
Balkon normalny - 60 zł
Balkon ulgowy - 54 zł

Urodziny to zawsze dobra okazja do wzniesienia toastu, a mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego będą mieli okazję wznieść toast aż dwa razy!
11 stycznia o godzinie 18:00 koncertem Życie jest piosenką uczcimy 60-lecie Pałacu Kultury Zagłębia oraz 40-lecie pracy twórczej Jacka Cygana – jednego z najsławniejszych Zagłębiaków, który swoją twórczością nie raz umilił życie każdemu z nas.

Pałac Kultury Zagłębia przez 60 lat swojego funkcjonowania poprzez organizowane wydarzenia edukuje, pobudza miłość do sztuki, wywołuje emocje radości, zachwytu, czasami smutku. Podobnie jest z Jackiem Cyganem, który przez 40 lat bawi i wzrusza piosenkami swojego autorstwa. Urodziny PKZ będą okazją do poznania historii jednego z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie regionu, ale i przekroju twórczości autora tekstów i musicali, poety i scenarzysty pochodzącego z Sosnowca. Na dużej scenie pałacu wystąpią wokaliści i artyści związani z Jackiem Cyganem, a on sam poprowadzi koncert Życie jest piosenką.

Życie jest piosenką to spójna, zabawna i wzruszająca słowno muzyczna opowieść, której częścią widzowie stają się już w otwierających ją dźwiękach, I to nie tylko dlatego, że Jacek Cygan potrafi ciekawie o swoich piosenkach opowiadać i... wykonywać je, włączając do śpiewania również publiczność. Jego teksty są wszystkim po prostu niezwykle bliskie, a piosenkowe "wizytówki" weszły do codziennego języka i często słyszy się funkcjonujące już niezależnie od autora takie wyrażenia jak: całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę, czas nas uczy pogody, czego może chcieć od życia taki gość jak ja?

Wystąpią:
Elżbieta Adamiak
Kamila Klimczak
Olga Szomańska
Jerzy Filar
Andrzej Seweryn
Jacek Wójcicki

oraz Kameleon Quintet pod batutą Radosława Labahua 
w składzie:

Jacek Subociałło - fortepian
Robert Murakowski - trąbka
Sebastian Wypych - kontrabas
Piotr Maślanka - perkusja
Łukasz Zitans - gitary

Prowadzenie: Jacek Cygan

źródło: Polskie Radio Katowice

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia