Kino

Źródło - Ingmar Bergman. Bóg kina

Data wydarzenia:
11 Styczeń 2024 godz. 17:30
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
15 złotych

"Potrzebowałem surowej i schematycznej koncepcji świata, aby wyrwać się ze świata bezkształtnego, niewyraźnego i ciemnego, w którym utknąłem. A więc zwróciłem się do dogmatycznego chrześcijaństwa średniowiecza, z jego jasnym podziałem na Dobro i Zło."

Ingmar Bergman o realizacji filmu "Źródło"

Gatunek: dramat kraj produkcji: Szwecja 1960; czas trwania: 89 min
Reżyseria: Ingmar Bergman, obsada: Max von Sydow, Birgitta Valberg, Gunnel Lindblom, Birgitta Pettersson

Karin, pogodna choć nieco rozpuszczona córka Törego, zamożnego właściciela ziemskiego we wczesnochrześcijańskiej Szwecji, wybiera się do kościoła niebezpieczną drogą prowadzącą przez las. Towarzyszy jej służka, prosta pogańska dziewczyna imieniem Ingeri. Tknięta obawami Ingeri odłącza się od Karin przy chacie tajemniczego pustelnika. Kontynuująca podróż córka Törego natyka się tymczasem na wędrownych pasterzy, którzy namawiają dziewczynę, by odpoczęła z nimi na polanie. Spotkanie z nieznajomymi zamienia się w koszmar – pasterze gwałcą i zabijają Karin. Następnie dochodzą do domu swojej ofiary, gdzie nieopatrznie usiłują sprzedać Töremu jej suknię. Rodzina odkrywa ich ogromną zbrodnię i postanawia pomścić córkę.

źródło: Fundacja Filmowa Warszawa

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia