Kino

ZagłębieWood - spotkanie z Piotrem Horzelą

Data wydarzenia:
27 Październik 2016 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 5 zł
Ulgowy - brak

27 października o godzinie 19.00, w Kinie KADR odbędziemy mentalną podróż po Antarktyce, dzięki wspomnieniom polskiego podróżnika i badacza - Piotra Horzeli. Spotkanie z człowiekiem, któremu nie straszne były lodowce, mróz i pingwiny odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury ZagłębieWood.

Jak sam opisuje, opowie o tym jak:

W rejony Antarktyczne dotarłem wraz z 34 Wyprawą Antarktyczną Polskiej Akademii Nauk. W polarnej stacji badawczej spędziłem blisko półtora roku. W tym czasie między innymi: mierzyłem lodowce, monitorowałem zachowania pingwinów i innych zwierząt, pomagałem naukowcom w ich pracach, przy okazji poszerzajaąc swoją wiedzę o Antarktyce. Opowiem o wietrze, lodzie i oczywiście tym co robią pingwiny gdy słonie morskie się wylegują na plaży.

Piotr Horzela - leśnik z wykształcenia, który po ukończeniu studiów udał się na półtora roku w rejony Antarktyczne. Kolejne pół roku spędził podróżując z plecakiem po Ameryce Południowej. Przez ostatnie dwa lata mieszkał w najmłodszym państwie świata - Sudanie Południowym. Aktualnie przebywa w Polsce i prowadzi prelekcje, podczas których na tle zdjęć opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach.

Więcej informacji o Piotrze Horzeli znajdziecie na jego oficjalnym blogu.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia