Kino

ZagłębieWood - spotkanie z Grzegorzem Gawlikiem, projekt "100 wulkanów"

Data wydarzenia:
13 Październik 2016 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 5 zł
Ulgowy - brak

Grzegorz Gawlik - zdobywca wulkanów będzie drugim gościem cyklu "Spotkania z podróżnikami", w ramach Festiwalu Kultury ZagłębieWood. 13 października o godzinie 19.00 Grzegorz opowie o swoich podróżach, prezentujac zdjęcia i filmy w Kinie KADR.

Samotna wyprawa na najwyższe i najaktywniejsze wulkany obu Ameryk Grzegorza Gawlika przyniosła wiele sukcesów o znaczeniu międzynarodowym. Wyprawa odbyła się w ramach projektu „100 wulkanów” realizowanego od 2006 roku. Mimo licznych przeszkód i kontuzji, braku wsparcia i łączności, w 112 dni pokonane zostało 60 tys. km. Podróżnik ustalił, który wulkan jest najwyższym aktywnym na świecie i dotarł do sześciu najwyżej położonych jezior świata. W niewiele ponad miesiąc zdobył szczyty Aconcagua, Ojos del Salado, Pissis, Llullaillaco. Dotarł do niezwykłego źródła El Volcanicto i najwyżej położonego jeziora kalderowego – IncaPillo.

W Dąbrowie Górniczej opowie o największych sukcesach i odkryciach. Przygody, anegdoty, wspomnienia - mógłby tydzień opowiadać (ale będzie troszkę krócej. Nie zabraknie materiału filmowego. Najwyższe wulkany Ziemi, najbardziej niebezpieczne, jak i te najbardziej znane? Kto nie słyszał o Kilimandżaro, Elbrusie, Yellowstone, czy Eyjafjallajokull? Eyja... co? Pierwsze słyszę - stwierdzicie. Nazwa trudna, ale to ten islandzki wulkan, który narozrabiał w 2010 roku powodując miliardy dolarów strat w lotnictwie. Ponadto, wszystkie możliwe strefy klimatyczne - lasy tropikalne, pustynie, lodowce. Temperatury od kilkudziesięciostopniowych mrozów po kilkaset stopni Celsjusza, ale na plusie.

Oficjalna strona Grzegorza www.grzegorzgawlik.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia