Repertuar

ZagłebieWood - koncert Mały Lekki Ojciec

Data wydarzenia:
14 Październik 2016 godz. 18:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
Normalny - 5 zł
Ulgowy - brak

Mały Lekki Ojciec - pierwszy z zespołów lokalnych, który wystąpi w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, podczas tegorocznego Festiwalu Kultury ZagłębieWood. Ten międzypokoleniowy zespół zaprezentuje się dąbrowskiej publiczności już 14 października o godzinie 18.00.

Mały Lekki Ojciec to wypadkowa muzycznych fascynacji dwóch pokoleń muzyków. To skład niepokojący. Niepokojący swoją hipnotyczną muzyką, niebanalnymi tekstami i osobowościami muzyków. Przełamujący bariery dźwiękowe i przykuwający uwagę, wymagający skupienia. Wydobywający (zwłaszcza na żywo) zarówno z siebie, jak i z odbiorcy sporą dawkę wszelkich emocji. Z jednej strony “tradycyjne” instrumentarium i statyka, z drugiej niesłychana dawka dziwnej, spokojnej energii i nowoczesna muzyka oparta na czymś, co wszyscy znamy.

To właśnie fascynujące – niby znamy te dźwięki, niby to nic odkrywczego… a jednak tchnie taką świeżością, że – patetycznie mówiąc – przyszłość i nadzieja. Istnieje prawdopodobieństwo, że muzycy czerpią inspiracje z gitarowej muzyki lat 80/90 (ktoś wspominał o „Sonic Youth”, ktoś o czymś innym, ale sami muzycy raczej się wypierają, kokieteryjnie twierdząc, że nigdy w życiu tego nie słuchali). Najważniejszy w tej muzyce wydają się być właśnie hipnotyzujący puls i wokal Martyny oraz skromność, z jaką ci niezwykle świadomi muzycy podchodzą do swojej twórczości. Nie zawsze jest to muzyka do pogo, bo to co w niej najważniejsze tak naprawdę wymyka się wszelkim kwalifikacjom. Właśnie dlatego należy ich posłuchać i zobaczyć.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia