Repertuar

ZagłębieWood 2019 - Julia Sawicka "Za sen mój chodzę na czereśnie"

Data wydarzenia:
24 Październik 2019 godz. 19:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej PKZ
Ceny biletów: 
20 zł

Zbliża się kolejna edycja Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood! Tradycyjnie współorganizatorem festiwalu jest Pałac Kultury Zagłębia, w którym odbędą się spektakle teatralne oraz koncerty. Ostatnim wydarzeniem w ramach ZagłębieWood 2019 w PKZ będzie koncert Za sen mój chodzę na czereśnie w wykonaniu Julii Sawickiej, która wystąpi 24 października o 19:00 w koncercie wpisującym się formułą w cykl Scena/anecS - koncert odbędzie się na głównej scenie PKZ, gdzie zasiądzie również publiczność.

Tegoroczna odsłona Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood to przede wszystkim koncerty, spektakle, wystawy i spotkania autorskie, które odbędą się w lokalnych instytucjach kultury. Festiwal w Pałacu Kultury Zagłębia rozpocznie się 14 października od koncertu zespołu Wojciecha Waglewskiego, a zakończy 24 października koncertem Julii Sawickiej. Szykuje się miesiąc wypełniony atrakcjami, których harmonogram można znaleźć TUTAJ.

Julia Sawicka – wokalistka i pianistka, leszczynianka o zmysłowym głosie. Jest bardziej jazzowa od Norah Jones, bardziej optymistyczna od Cassandry Wilson, a klimatem dorównuje Dianie Krall – Sylwester Podgórski (dziennikarz radiowy). Artystka kreuje własną wizję jazzu, a jej największymi atutami jest wszechstronność, autentyczność i wyjątkowy wokal, który znakomicie odnajduje się zarówno w poezji śpiewanej, utworach Stinga, czy piosenkach z delty Missisipi.

Album Za sen mój chodzę na czereśnie powstał z fascynacji poezją Tadeusza Nowaka (1930-1991). Większość utworów na płycie skomponowano do słów psalmów tego niezwykłego, a nieco zapomnianego dziś twórcy. Do muzycznego spotkania zaproszono pianistę i kompozytora Andrzeja Koniecznego, kontrabasistę Żenię Betlińskiego, perkusistę Adama Zagórskiego, gitarzystę Tomasza Ślotałę oraz akordeonistę Jarosława Buczkowskiego. W nagraniu wziął udział również kwartet w składzie: Patrycja Jopek (skrzypce), Katarzyna Gmitriuk (skrzypce), Beata Prylińska (altówka) i Jakub Pożyczka (wiolonczela). Autorem ilustracji, które znalazły się w książeczce towarzyszącej płycie jest Rafał Kotomski. Wyjątkowy głos Julii Sawickiej w połączeniu z poezją Tadeusza Nowaka to gwarant niezapomnianego wieczoru, zwłaszcza że koncert odbędzie się wraz z publicznością na scenie PKZ, wpisując się w pałacowy cykl koncertów Scena/anecS.

 

ORGANIZATORZY FESTIWALU

           

 

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia