Kino

Za niebieskimi drzwiami - seans dla dzieci

Data wydarzenia:
14 Maj 2017 godz. 11:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

Seans filmowy w ramach Festiwalu Literackiego Oblicza.

Gatunek: familijny/przygodowy/fantasy, kraj produkcji: Polska, 2016, czas trwania: 99 min, kat. wiekowa: 11+
Reżyseria: Mariusz Palej. Film zrealizowany na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego Za niebieskimi drzwiami.

Takiej ekranizacji polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli, jeszcze w kinach nie było. Film Za niebieskimi drzwiami w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.  Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Idąc na ten film do kina, widzowie będą mogli jednocześnie zrobić coś dobrego, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk  - Akogo? Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji Akogo?.

Film wyprodukowało TFP we współpracy z: Telewizja Polsat, Fremantlemedia Polska, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound oraz Odra Film. Film współfinansowany jest przez PISF. W rolach głównych występują: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency. Oglądając ten film wspomagasz fundację Akogo? Ewy Błaszczyk. Aby wesprzeć ten cel, honorowy patronat nad filmem objęła Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

źródło: dystrybucjamowiserwis.pl

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia