Za niebieskimi drzwiami - KinoSzkoła (gimnazja)

Za niebieskimi drzwiami - KinoSzkoła (gimnazja)

Data wydarzenia:
05 Styczeń 2018 godz. 08:30
Pokaż wszystkie
  • 27 Październik 2017 godz. 08:30
  • 27 Październik 2017 godz. 11:00
  • 05 Styczeń 2018 godz. 08:30
w lokalizacji: Kino KADR
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Pojedyńcze spotkanie - 11 zł
Karnet 5 spotkań - 45 zł
Karnet 9 spotkań - 72 zł

Zajęcia realizowane w ramach programu KinoSzkoła.

Grupa wiekowa: gimnazja
Temat zajęć: Czy łatwo jest być nastolatkiem?

Film: Za niebieskimi drzwiami
Gatunek: familijny/przygodowy/fantasy, kraj produkcji: Polska, 2016, czas trwania: 99 minut
Reżyseria: Mariusz Palej

Takiej ekranizacji polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli, jeszcze w kinach nie było. Film Za niebieskimi drzwiami w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.  Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Idąc na ten film do kina, widzowie będą mogli jednocześnie zrobić coś dobrego, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk  - Akogo? Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji Akogo?.

Film wyprodukowało TFP we współpracy z: Telewizja Polsat, Fremantlemedia Polska, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound oraz Odra Film. Film współfinansowany jest przez PISF. W rolach głównych występują: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency. Oglądając ten film wspomagasz fundację Akogo? Ewy Błaszczyk. Aby wesprzeć ten cel, honorowy patronat nad filmem objęła Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

źródło: dystrybucjamowiserwis.pl

 

Oficjalna strona programu edukacyjnego: www.kinoszkola.pl

Program dofinansowany:

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia