Repertuar

XIV Dąbrowska Ściema Kabaretowa - finał

Data wydarzenia:
13 Marzec 2016 godz. 17:00 - 21:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter I i II - 60 zł
Parter II - 50 zł
Balkon I - 40 zł
obowiązuje zniżka 10% zgodnie z regulaminem sprzedaży PKZ

XIV Dąbrowska Ściema Kabaretowa, kontynuując tradycję lat poprzednich, tym razem będzie odbywać się w klimacie PRL, w sposób doniosły i zgodny z jedyną słuszną myślą… naszą!

Niedzielny finał, rozpoczęty punktualnie o godz. 17.00, to wieczór laureatów, wybranych przez jedyne, słuszne Jury. Ciężaru i honoru prowadzenia oraz  bycia gwiazdą wieczoru finału XIV Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej podjął się nikt inny jak ... To właśnie trzy sobotnie kabarety zawitają na finałowym podium, otrzymując tytuły: DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka oraz nagordy finansowe.

... Piotr Bałtroczyk - Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił. Potem - zazdroszcząc kolegom powodzenia u płeci - stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. Pętli śmierci, znanej też jako “Obieg Bałtroczyka”; są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole.

Sponsorzy:

 

Patronat medialny:

          

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia