Repertuar

XI Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

Data wydarzenia:
28 Kwiecień 2019 godz. 09:30 - 19:30
Pokaż wszystkie
  • 27 Kwiecień 2019 godz. 09:00 - 21:00
  • 28 Kwiecień 2019 godz. 09:30 - 19:30
w lokalizacji: Sala teatralna PKZ
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
wstęp wolny

XI Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2019 r. w Pałacu Kultury Zagłębia. Festiwal ma charakter konkursu, w ramach którego wystąpią dziecięce zespoły ludowe w kategoriach: zespoły taneczne (z podziałem na grupy wiekowe), zespoły śpiewu grupowego i kapele, a także zespoły dorosłych w kategoriach: zespoły taneczne regionalne, zespoły taneczne artystycznie opracowane, kapele ludowe i zespoły śpiewu grupowego. Jury złożone z ekspertów Polskiej Sekcji CIOFF przyzna nagrody finansowe w każdej kategorii oraz nagrodę główną - Grand Prix Festiwalu. Uroczyste wręczenie nastąpi podczas Koncertu Finałowego, wieńczącego zmagania konkursowe. Dodatkowo pierwszego dnia Festiwalu na dzieci będą czekać warsztaty rękodzieła ludowego, a w przestrzeniach przy sali teatralnej zagości wystawa Wycinanki łowickie, która potrwa od 18 kwietnia do 19 maja. Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania kolorowych występów. Wstęp wolny.

Na zgłoszenia zespołów czekamy do 23 marca 2019 r. Z uwagi na ograniczenie Festiwalu do dwóch dni, w przypadku większej liczby zgłoszeń, lista zgłoszonych zespołów może zostać zamknięta wcześniej. Prosimy nie czekać do końca okresu zgłoszeniowego.

DO POBRANIA:

PROGRAM ORAZ LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH ZESPOŁÓW:

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia