Repertuar

Wojaczek, Bursa, Ciechowski - koncert Fonetyki Akustycznie

Data wydarzenia:
12 Maj 2017 godz. 19:15
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
10 zł

Koncert zespołu Fonetyka otworzy muzyczną odsłonę Festiwalu Literackiego - Oblicza! 12 maja o godzinie 19:15 w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia usłyszymy melodyjne, proste, alternatywne kompozycje oparte na wierszach legendarnych poetów pokroju Rafała Wojaczka, Andrzeja Bursy i Grzegorza Ciechowskiego.

FONETYKA - to melodyjne granie wypełnione genialnymi polskimi tekstami. Fonetykę trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku muzycznego. Jeśli byłyby konieczne jakieś ramy, z definicji zespołowi najbliżej do polskiej alternatywy. W muzyce Fonetyki nie ma rockowego hałasu, nie ma tu kalkomanii i obliczonych z rzemieślniczą precyzją hitów – to muzyka do słuchania i do myślenia. Priorytetem grupy jest przekaz, teksty muszą być wybitne.

FONETYKA akustycznie to kameralna forma naszego zespołu, skrojona na małe klubowe miejsca. To jest też eksperyment. Dotychczas zawsze graliśmy z perkusją, teraz to jest rodzaj prostego sound systemu. Dzięki minimalizmowi instrumentalnemu tekst, który i tak zawsze był w naszym zespole bardzo ważny wyszedł jeszcze bardziej do przodu. W Dąbrowie Górniczej zagramy utwory z wszystkich naszych trzech płyt. W tej minimalistycznej formule, to będzie pierwszy taki koncert, mogę powiedzieć, że jest przygotowany na zamówienie Pałacu Kultury Zagłębia. Jeśli FONETYKA akustycznie zostanie dobrze odebrana możliwe, że pokażemy się w tej formule na innych scenach. – mówi Przemysław Wałczuk, producent albumów i wokalista Fonetyki.

W grudniu 2016 r. FONETYKA wydała swój najnowszy album zatytułowany CIECHOWSKI. Płyta składa się z dziewięciu utworów, do których Obywatel G.C. nie skomponował nigdy muzyki.  Artyści głównie poruszają tematy metafizyczne i komentują współczesną polską rzeczywistość.

... wiersze Wojaczka ożyły, przemawiając współczesnym językiem kaskaderów serca. - Zwierciadło

...Album Fonetyki ma szanse, by powtórzyć sukces albumów Kultu z piosenkami Stanisława Staszewskiego... - Rzeczpospolita

...poeta zapewne byłby dumny! - uwolnijmuzyke.pl

Skład zespołu:

  • Przemysław Wałczuk (wokal)
  • Daniel Zaklikowski (gitara)
     

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia