Kino

Wielka majówka - seans filmowy

Data wydarzenia:
09 Czerwiec 2016 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

Gatunek: przygodowy/muzyczny, Produkcja: Polska 1981; Czas trwania: 86 minut
Reżyseria: Krzysztof Rogulski, obsada: Zbigniew Zamachowski, Jan Piechociński, Anna Moczkowska, Ewa Wiśniewska, Grażyna Szapołowska, Olga "Kora" Jackowska oraz zespół Mannam

Opis filmu:
Fabuła filmu oparta została na prawdziwej historii dwóch chłopców, którzy zdobyli dużą sumę pieniędzy i bardzo szybko je wydali. Kilkunastoletni Rysiek (Zbigniew Zamachowski) ucieka z zakładu opiekuńczego, włamuje się do willi i kradnie milion złotych. Zaprzyjaźnia się z Julkiem (Jan Piechociński), hochsztaplerem, z którym wiodą beztroskie życie pełne wrażeń. Kupują nowe ubrania, samochód, wynajmują apartament w hotelu "Victoria", Rysiek zakochuje się w Agnieszce (Anna Moczkowska). Wydają wszystkie pieniądze. Kiedy ostatnie banknoty nalepiają na szybach parkujących samochodów, zostają aresztowani. Podczas rozprawy wszyscy są tak zasłuchani w wywody prokuratora, że nikt nie zauważa, jak obaj chłopcy i dziewczyna wychodzą z sali.

Niewątpliwą atrakcją filmu jest udział zespołu "Maanam". Ścieżkę dźwiękową skomponował Marek Jackowski, a Kora śpiewa pięć piosenek - "Moja miłość jest szalona", "Stoję, czuję się świetnie", "Och ten Hollywood", "Tango Domy Centrum", "Oddech szczura".

Pokaz filmu odbędzie się w ramach Przeglądu filmowego Od big beatu do rocka. Projekcję filmu poprzedzi pokaz krótkometrażowego dokumentu Fan (reż. Wojciech Maciejewski, 1987), który przedstawiam sylwetkę Wiesława Ciasnowskiego, opiekuna jednego z kół ZSMP, wyróżnionego nagrodą dla najlepszego wychowawcy. Jedną z dominujących form jego działalności było stworzenie przed kilku laty fanklubu "Kora". Zrzeszeni w nim fani solistki zespołu "Maanam" uczestniczą w koncertach, analizują jej twórczość, studiują życiorys.

źródło: fn.org.pl , www.filmpolski.pl , filmweb.pl

Organizatorzy i partnerzy:

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia