Repertuar

w Zieloną gramy - Walicki-Popiołek Duo | PRZENIESIONY DO PKZ

Data wydarzenia:
23 Lipiec 2022 godz. 17:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

w Zieloną gramy z ArcelorMittal Poland

INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA PROGNOZOWANE BURZE, KONCERT ZOSTAŁ PRZENIESIONY Z PARKU ZIELONA DO SALI TEATRALNEJ PKZ.

Niezwykły duet fortepianowo-gitarowy - Walicki-Popiołek Duo - wystapi w ramach czwartego koncertu cyklu w Zieloną gramy - 23 lipca o 17:00 w Kręgu Tanecznym Parku Zielona!

w Zieloną gramy to cykl koncertów plenerowych organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia i miasto Dąbrowa Górnicza. Sobotnie koncerty odbywać się będą zawsze o 17:00 w Kręgu Tanecznym Parku Zielona. Każdy z nich prezentować będzie przyjemną muzykę kameralną w wykonaniu młodych i utalentowanych artystów. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni dąbrowskiego parku.

Walicki-Popiołek to duet gitarowo-fortepianowy. Aleksandra Popiołek-Walicki i Jakub Walicki współpracują ze sobą od 2014 roku. W 2020 roku otrzymali oni prestiżowe stypendium Narodowego Cenrum Kultury dla najzdolniejszych młodych artystów w Polsce. Na swoim koncie posiadają nagrody w międzynarodowych konkursach muzyki kameralnej:

  • III miejsce na Konkursie Vitti
  • II miejsce w XXV Konkursie Muzyki Kameralnej w Lamporecchio
  • II miejsce na XXI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej Euterpe w Corato

Poszukują nowych brzmień w muzyce XVIII wieku, a także szukają nietuzinkowych rytmów w hiszpańskich melodiach. Zespół skupia się również na muzyce współczesnej, współpracując m.in. z takimi kompozytorami jak Dusan Bogdanovic, William Bland, Serge Di Mosole, Aleksandra Chmielewska, Ewa Fabiańska-Jelinska, Jan Oleszkowicz, Adrian Robak i wielu innych. Wykonują i nagrywają nigdy wcześniej nie prezentowane utwory. Aleksandra i Jakub wydali swój pierwszy album Iberico w 2019 roku i od razu przystąpili do pracy nad najnowszym projektem Made in Poland.

Skład zespołu: 
Jakub Walicki (gitara)
Aleksandra Popiołek-Walicki (piano)

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia.

SPONSOR: