Repertuar

w Zieloną gramy - MarKato Duo

Data wydarzenia:
31 Lipiec 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Ostatni lipcowy koncert cyklu w Zieloną gramy, którego sierpniowa odsłona będzie należeć do Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka. 31 lipca o 18:00 na scenie Kręgu Tanecznego w Parku Zielona wystąpi MarKato Duo!

w Zieloną gramy to cykl koncertów plenerowych organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia i miasto Dąbrowa Górnicza. Sobotnie koncerty odbywać się będą zawsze o 18:00 w Kręgu Tanecznym Parku Zielona. Każdy z nich prezentować będzie przyjemną muzykę kameralną w wykonaniu młodych i utalentowanych artystów. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni dąbrowskiego parku.

MarKato Duo, czyli niepospolite brzmienie fortepianu połączone z równie przekonującym brzmieniem wiolonczeli. Dwójka młodych muzyków tworzy oszołamiającą mieszankę niepospolitej wrażliwości i rzadkiej elegancji. Marta pianistka kształcąca się większość życia w Warszawie. Konrad przedstawiciel śląskiej szkoły gry na wiolonczeli. Spotkali się w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i postanowili połączyć siły. Oboje kochają muzykę, są ambitni, dokonali wielu wyrzeczeń, aby spełniać swoje marzenia i dzielić się swoją pasją z innymi. Pod filigranową posturą kryje się muzyczne szaleństwo. Opanowany wzrok emanuje perfekcjonizmem. Oboje nie do końca przewidywalni. Nieco uparci. W muzyce znajdują drogę kompromisu. Ich próby bywają emocjonalne, a występy wybuchowe. Tworzą spójny duet indywidualności.

W przypadku złej pogody wydarzenia będą przenoszone do Pałacu Kultury Zagłębia (liczba miejsc ograniczona).
Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z oferty PKZ w trakcie trwania pandemii koronawirusa.