Repertuar

w Zieloną gramy - Kwartet 404C

Data wydarzenia:
27 Sierpień 2022 godz. 17:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Ostatni z koncertów plenerowych w ramach II Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka! 27 sierpnia o 17:00 w Kręgu Tanecznym Parku Zielona zobaczymy i usłyszymy Kwartet 404C!

Sierpniowa odsłona cyklu w Zieloną gramy pod szyldem II Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka to koncerty plenerowe prezentujące przyjemną muzykę kameralną w wykonaniu uznanych artystów. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni dąbrowskiego parku. Koncerty odbywać się będą w każdą sobotę sierpnia o g. 17:00. Organizatorami II MF im. Michała Spisaka są Pałac Kultury Zagłębia oraz miasto Dąbrowa Górnicza.

404C - to numer ćwiczeniówki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach gdzie od dekad urzędują puzoniści i tubiści. Tam rodzi się zamiłowanie do wspólnego muzykowania. Tak też było w przypadku Kwartetu Puzonowego 404C, który będzie prezentował się na koncercie w Dąbrowie Górniczej. Skład zespołu ukonstytuował się w 2020 roku, a tworzą go wykładowcy akademiccy - Michał Mazurkiewicz, Jarosław Meisner oraz Jakub Sznajder. Uzupełnia go tegoroczny absolwent - Eryk Mencner. Wszyscy członkowie zespołu są laureatami wielu nagród na Konkursach Muzycznych zarówno w kraju, jak i za granicą. Repertuar obejmuje utwory oryginalne na ten skład instrumentalny oraz transkrypcje znanych i lubianych perełek muzyki reprezentującej szeroki wachlarz epok i stylów od renesansu do muzyki współczesnej włącznie z przebojami jazzowymi oraz aranżacjami muzyki rozrywkowej. Na sierpniowym koncercie usłyszeć będzie można także premierowe wykonanie utworu stworzonego w hołdzie wybitnemu kompozytorowi pochodzącemu z Dąbrowy Górniczej - Hommage Michał Spisak autorstwa Jarosława Meisnera.

Wykonawcy:
Jakub Sznajder – tuba
Eryk Mencner -puzon
Jarosław Meisner – puzon
Michał Mazurkiewicz – puzon, prowadzenie

W programie m.in.:
Thomas Morley – My Bonnie Lass
Thomas Morley – Now is the month of maying
Ryszard Wagner – Marsch from Tannhauser
Jarosław Meisner – Tribute to Michał Spisak

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia.

                                                SPONSOR KONCERTU: