Repertuar

w Zieloną gramy - Darek Ziółek z zespołem

Data wydarzenia:
11 Lipiec 2020 godz. 18:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny za okazaniem bezpłatnych wejściówek dostępnych online lub przed koncertem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zanim postanowią Państwo wybrać się na koncert i pobrać bezpłatną wejściówkę, prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Jazz w najlepszym wydaniu Darka Ziółka i jego zespołu usłyszymy podczas drugiego koncertu cyklu w Zieloną gramy, który odbędzie się 11 lipca o 18:00 w Kręgu Tanecznym Parku Zielona. Wydarzenie odbywa się w ramach Akcji Lato 2020 organizowanej m.in. przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia.

Darmowe wejściówki na wydarzenie będą dostępne od 8 lipca tutaj oraz w systemie biletowym PKZ. W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do Pałacu Kultury Zagłębia.

w Zieloną gramy - cykl koncertów plenerowych, które odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia w Parku Zielona, a także (wyjątkowo) w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Cykl podzielony jest na dwa miejsca. Sobotnie koncerty odbywać się będą w Kręgu Tanecznym, natomiast niedzielne w Parku Hallera. Każdy z nich odbywać się będzie o godzinie 18:00. Podczas wydarzeń w Kręgu Tanecznym zobaczymy zespoły, które m.in. prezentowały się podczas pałacowego cyklu koncertów Kameralne Czwartki. Z kolei na scenie w Parku Hallera zagoszczą Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band oraz Miejska Orkiestra Dęta. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni dąbrowskich parków.

 

Muzyczne podróże to projekt przygotowany specjalnie na koncert w Dąbrowie Górniczej. Lider zespołu zaprosił znakomitych instrumentalistów, którzy zagrają standardy muzyczne oraz kompozycje autorskie w swingujących aranżacjach.

Dariusz Ziółek - gitarzysta basowy, pianista, działający na polskiej scenie muzycznej od 1985 roku, kiedy to zadebiutował w zespole Zbigniewa Namysłowskiego na festiwalu Jazz Jantar. Uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele wyróżniono prestiżowymi nagrodami, między innymi Fryderykiem za album 4 Basy. W 2001 roku uhonorowany został nagrodą za wybitne osiągnięcia basowe przez czasopismo Gitara i Bas. Koncertuje w kraju i za granicą z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi i bluesowymi.

Grzegorz Kapołka - należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od blisko 30 lat współpracuje z Irkiem Dudkiem, grał w formacji Young Power, wchodził w skład Golec Orkiestra. Jako muzyk sesyjny udzielał się na ponad pięćdziesięciu płytach. Solowa dyskografia gitarzysty obejmuje pięć autorskich albumów: I'm Believing (1996), Blue Blues (1999), Blue Blues 2 (2001), Blue Blues 3 (2008), Blues4You (2013). Płyta Blue Blues została uznana przez czasopismo Muzyk za najlepszą płytę bluesową. Z kolei album Blue Blues 3 był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii "Najlepszy album roku – Blues".

Dawid Główczewski - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W ramach programu Erasmus studiował na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu w 2004 roku. Laureat licznych konkursów jazzowych oraz klasycznych. Jako sideman uczestniczył w nagraniu wielu płyt, audycji radiowych oraz programów telewizyjnych. Współpracował z artystami takimi jak m.in.: Włodek Pawlik, Zbigniew Namysłowski, Maria Schneider, Krzysztof Herdzin, Adam Sztaba.

Łukasz Kurek - wszechstronny perkusista, poruszający się swobodnie w wielu gatunkach muzycznych. Jest absolwentem Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z wieloma artystami polskiej i światowej sceny muzycznej. 

Grzegorz Ziółek - pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Dominika Wani. Współpracuje z czołówką młodej polskiej sceny jazzowej. Występował na najbardziej znaczących festiwalach w kraju, takich jak: Warsaw Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal, Kraków Summer Jazz Festiwal.