Kino

W poszukiwaniu Chopina | Wielcy kompozytorzy

Data wydarzenia:
22 luty 2020 godz. 17:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 15 zł

Composer/Author: Seventh Art Productions
Czas trwania: 120 minutes
Reżyseria: Phil Grabsky

Grób Chopina w Paryżu pozostaje miejscem pielgrzymek milionów ludzi, a jego muzyka nadal wyprzedaje sale koncertowe na całym świecie. Ale kim tak naprawdę był ten człowiek - pianista, który szczerze nienawidził publicznych wystąpień? Który napisał najgłębszą i najpotężniejszą muzykę, jaką kiedykolwiek skomponowano? Który pierwsze utwory muzyczne stworzył już w wieku siedmiu lat?

Zabawny, łamiący serce, inspirujący - ten film o Chopinie został okrzyknięty pierwszym, który prawdziwie ilustruje naturę tego niezwykłego i wciąż uwielbianego kompozytora.

Oprawę muzyczną zapewniają najwięksi współcześni wykonawcy muzyki klasycznej - Leif Ove Andsnes, Daniel Barenboim, Ronald Brautigam, a także Orkiestra XVIII wieku.

W poszukiwaniu Chopina był już z powodzeniem prezentowany w Polsce, a że Chopina z rozwianym włosem nigdy za dużo, warto go przypomnieć polskiej publiczności. Niech w kinowych salach znów zabrzmią dostojne polonezy, nostalgiczne mazurki i pełne werwy koncerty fortepianowe!

O CYKLU
Napisany i wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego twórcę filmów dokumentalnych, Phila Grabskiego cykl Wielcy Kompozytorzy prezentuje sylwetki muzyków z wyjątkową dbałością o szczegóły. Przybliżane przez Juliet Stevenson życiorysy ilustrowane są fragmentami autentycznych listów i wypowiedziami ekspertów. Każdy film wzbogacany jest o zapierające dech w piersi wystąpienia współczesnych sław muzycznej sceny. Arcydzieła muzyki klasycznej zaprezentują m.in. Leif Ove Andsness, Emanuel Ax, Janine Jansen, Lars Vogt, Jonathan Miller, Ronald Brautigam i muzycy Filharmonii Berlińskiej.

źródło: nazywowkinach.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia