Kino

W międzyczasie - ZagłębieWood 2018

Data wydarzenia:
25 Październik 2018 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

Zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze w Kinie KADR, którego gośćmi będą twórcy oraz bohaterowie filmu W międzyczasie - Paweł Brzenczek i Agnieszka Błaszczyk. Tym razem - 25 października o 19:00 - zabierzemy Państwa w drogę najsłynniejszym pieszym szlakiem Europy. Wydarzenie z cyklu poza Kadrem, czyli kino w podróży organizowane jest w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood 2018.

Gatunek: dokumentalny; produkcja: Polska 2017; czas trwania: 55 min
Reżyseria: Paweł Brzenczek, Agnieszka Błaszczyk

Opis filmu: Wielowątkowy dokument koncentrujący się na fenomenie starego, europejskiego szlaku prowadzącego do grobu św. Jakuba - do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Efemeryczna opowieść o drodze i jej oddziaływaniu na człowieka i jego sposób myślenia. Film przyjmuje kilka perspektyw - w jednej z nich widz podąża wraz z twórcami filmu z Lizbony w Portugalii do oddalonego o prawie 700 kilometrów Santiago de Compostela. Kolejne kilometry odbijają piętno na bohaterach filmu - zarówno cielesne jak i duchowe. Wątki reportażowe ubogacone zostają epizodycznymi wypowiedziami pielgrzymów, którzy przemierzyli camino oraz osób, które przybliżą idee szlaku i samej drogi. Wśród osób komentujących poczynania bohaterów filmu zobaczymy: ks. prof. Józefa Bremera, filozofa Marcina Fabjańskiego oraz podróżnika Łukasza Supergana.

Oficjalna strona: www.omstudio.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia