Repertuar

Viva Flamenco - kameralny koncert dla dzieci

Data wydarzenia:
06 Październik 2018 godz. 10:30
Lokalizacja:
Sala teatralna
Ceny biletów: 
10 zł

Koncert dla dzieci w ramach wydarzenia Szafa dzieciaka - edycja jesień 2018.

Koncert dla dzieci w wieku 5+
Czas trwania: 45 min

Flamenco jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym gatunkiem muzyki etnicznej na świecie. Zrodziło się w Andaluzji - regionie południowej Hiszpanii, w którym przez setki lat przewijały się kultury różnych państw i nacji. Muzyka, którą usłyszymy podczas kameralnego koncertu jest połączeniem tradycyjnego flamenco z kulturą indyjską, arabską oraz jazzem.

Wystąpi Michał Czachowski - mistrz gitary flamenco, sitaru oraz innych egzotycznych instrumentów, leader zespołu Indialucia oraz Viva Flamenco. Towarzyszyć mu będzie tancerka flamenco Anna Patkiewicz. Podczas koncertu dzieci usłyszą opowieści o muzyce i instrumentach, tancerka w pięknej sukni zaprezentuje podstawowe figury flamenco, zatańczy z wachlarzem i pokaże jak używa się palmas.

Michał Czachowski - urodził się w 1974 r., wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat. Swe umiejętności rozwijał między innymi u boku takich gitarzystów flamenco jak Rafael Cortés, Gerardo Núñez i Salva del Real. W 2004 oraz 2005 r. został uznany przez pismo Gitara i Bas najlepszym gitarzystą flamenco. Jego debiutancki album Indialucia został nagrodzony nagrodą Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006. Założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz współtworzył muzykę do filmów. Jego zespół Viva Flamenco!, jest laureatem kilkunastu konkursów muzycznych stając się najlepszą formacją tego typu w kraju. Michał Czachowski występował z wieloma znanymi artystami hiszpańskimi, amerykańskimi oraz indyjskimi. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kukizem, Markiem Bałatą, Blue Café i Kapelą ze Wsi Warszawa. Wykonywał koncerty m.in. w USA, Indiach, Meksyku, Singapurze, Tajlandii, Nigerii, Omanie, Turcji, Rosji, Białorusi oraz w niemal wszystkich krajach Europy.

Drugi koncert o godzinie 12:00

Więcej o Viva Flamenco: flamenco.art.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia